Konkursi Ogres novads Ziņas, jaunumi
Sakrālais mantojums konkurss 2023

25. jūlija Ogres novada pašvaldības domes sēdē tika pieņemts lēmums par finansējuma piešķiršanu sešu sakrālā mantojuma celtņu saglabāšanai.

Atbilstoši Ogres novada pašvaldības domes saistošajiem noteikumiem par Ogres novada pašvaldības konkursu “Sakrālā mantojuma celtņu saglabāšana Ogres novadā”, vērtēšanas komisija līdz 7. jūnijam ir saņēmusi un izvērtējusi sešus iesniegumus.

Domes deputāti apstiprināja vērtēšanas komisijas izvērtētos un finansējuma saņemšanai izvirzītos iesniegumus, piešķirot finansējumu 17 999,59 eiro apmērā šādām sakrālā mantojuma celtnēm:

• Ikšķiles Sv. Meinarda evaņģēliski luteriskā baznīca – 3000  eiro baznīcas krēsla -pacēlāja un ar to saistīto pacēlāja sistēmu uzstādīšanai, kopējās izmaksas ir 8517,40 eiro;
  • Meņģeles evaņģēliski luteriskā baznīca – 3000 eiro baznīcas loga un iekšdurvju restaurācijai;
  • Suntažu evaņģēliski luteriskā baznīca – 2999,59 eiro baznīcas koka grīdas atjaunošanas darbiem;
  • Madlienas evaņģēliski luteriskā baznīca – 3000 eiro I kārtas zāles un altārdaļas bēniņu siltināšanai;
  • Ogres Evaņģēliski luteriskā baznīca – 3000 eiro būvniecības ieceres “Baznīcas ēkas jumta nomaiņa” dokumentācijas izstrādei, kopējās izmaksas 4500 eiro;
  • Jumpravas Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskā baznīca– 3000 eiro baznīcas iekštelpu sienu remontam.

Liels paldies novada draudzēm par iniciatīvu, izstrādājot pieteikumus un piedaloties šajā konkursā!