Izglītība
Piešķir finansējumu datortehnikas iegādei skolām

Ogres Valsts ģimnāzijai dome piešķīra 19 980 eiro, lai iegādātos datortehniku 27 skolēniem, t.sk. 12 skolēniem, kuriem ir pieejamas atsevišķas iekārtas, taču ar tām nav iespējams veikt attālinātās mācīšanās procesā paredzētos uzdevumus vai arī tos veikt ierobežotā apjomā (piemēram, ir tikai mobilais telefons), un 15 skolēniem, kuriem ģimenē ir datortehnika, taču nepietiekamā skaitā (piemēram, ir ģimenes ar vairākiem izglītojamajiem, arī vecāki strādā attālināti, bet uz visiem ir tikai viens dators).

Kā zināms, Ogres Valsts ģimnāzijā mācās izglītojamie no 7. līdz 12. klasei, un visas Latvijas skolās saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem mācības šo klašu posmā šobrīd notiek attālināti.

Ogres pamatskola papildus piešķirto finansējumu izlietos portatīvo datoru un aprīkojuma iegādei 4. – 6. klašu mācību kabinetos skolotāju darba vajadzībām, lai nepieciešamības gadījumā varētu nodrošināt attālināto mācību procesu.

Jāpiebilst, ka 117 datorus novada pašvaldības skolām līdz šī gada beigām sola piegādāt Izglītības ministrija, un 350 datorus iegādāsies pašvaldība to skolu 10. un 7. klasēm, kurās tiek realizētas kompetenču izglītības programmas.