Sports Ziņas, jaunumi
Basketbola spēle "Prezidents pret prezidentu" Ogres pilsētas svētkos

Ogres novada pašvaldības domes deputāti 25. maija domes sēdē atbalstīja sagatavoto lēmumprojektu par finansiāla atbalsta piešķiršanu biedrībai "Latvijas Basketbola savienība" 3x3 basketbola kausa izcīņas posma sarīkošanai.

Biedrība “Latvijas Basketbola Savienība” vērsās  Ogres novada pašvaldībā ar lūgumu piešķirt finansiālu atbalstu 3x3 basketbola kausa izcīņas posma organizēšanu Ogrē, kas notiks Krasta laukumā, Ogrē, šī gada 6. jūlijā. Tajā piedalīsies Latvijas labākie 3x3 basketbola sporta veida pārstāvji, Ogres Basketbola skolas absolventi, kā arī dalībnieki no ārvalstīm.

Ņemot vērā Latvijas 3x3 basketbola komandas sasniegumus 2021. gada Vasaras Olimpiskajās spēlēs, iegūstot zelta medaļas, sporta veids ir populārs bērnu un jauniešu vidū. Basketbola popularitāte Ogres novadā atspoguļojas arī ievērojamā izglītojamo skaita pieaugumā Ogres Basketbola skolā, kur šobrīd profesionālās ievirzes programmu apgūst 450 izglītojamie. Kopš 2020./2021. mācību gada noslēguma audzēkņu skaits Ogres Basketbola skolā pieaudzis par 90 izglītojamiem, kas apliecina sporta veida popularitātes palielināšanos Ogres novadā.

Basketbols ir visplašāk pārstāvētais sporta veids profesionālās ievirzes sporta programmās novadā, tāpēc ir vērtīgi organizēt augsta līmeņa sporta pasākumus, kuros piedalās gan Ogres Basketbola skolas audzēkņi, gan profesionāli sportisti. Sacensību laikā Ogres novada jauniešiem būs iespēja redzēt augstas virsotnes sasniegušus sportistus un gūt iedvesmu turpināt uzsākto treniņu darbu, lai tiektos uz sasniegumiem sportā un turpinātu kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku.

Ogres dome nolēma piešķirt pašvaldības finansējumu 2000 eiro apmērā no 2023. gada budžeta sadaļas “Komandas vai individuālo sacensību dalībnieku atbalstam” biedrībai “Latvijas Basketbola Savienība” 3x3 basketbola kausa izcīņas posma rīkošanai Ogrē 2023. gada 6. jūlijā.