Ogres novads Izglītība Ziņas, jaunumi
berni_bernudarzs

Daudziem darbs ar bērniem ir vēl nepiepildīts sapnis. Pirmsskolas skolotāja darbs ir nozīmīgs un sniedz gandarījumu. Bērni ir patiesi un dalās pozitīvās emocijās katru dienu. Pirmsskolas skolotāju darbu arvien vairāk novērtē gan darba  devēji, gan līdzcilvēki. Aicinām 2023. gadā sākt īstenot savu sapni kļūt par pirmsskolas skolotāju!

Ziemas uzņemšana Latvijas Universitātē

Janvārī Latvijas Universitātē norisināsies ziemas uzņemšana LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē. Šogad ziemas uzņemšana norisināsies 1. līmeņa profesionālajā augstākās izglītības studiju programmā “Pirmskolas skolotājs” studijām nepilna laika klātienē. Pieteikšanās studijām ilgs no 2. līdz 22. janvārim.

Pirmā līmeņa profesionālā studiju programma “Pirmsskolas skolotājs” ir konceptuāli jaunas kvalitātes studiju programma pirmsskolas skolotāju izglītības īstenošanai. Studiju programma paredz kvalificētu, aktuālajām prasībām izglītībā un darba tirgum atbilstošu pirmsskolas skolotāju izglītošanu. Vairāk informācijas par ziemas uzņemšanu var atrast universitātes interneta mājas lapā.

Tiešsaistes saruna par pirmsskolas skolotāja profesiju un ikdienu

Lai iepazīstinātu ar pirmsskolas skolotāja izglītības iespējām un darba gaitām, ceturtdien, 5. janvārī, plkst. 19.00 norisināsies tiešsaistes diskusija “Esi skolotājs! Pirmsskolas skolotājs”.

Diskusijā piedalīsies Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas “Pirmsskolas skolotājs” programmas direktore docente Antra Randoha, pirmsskolas iestādes “CreaKids” vadītāja un trīs bērnu mamma Daina Kājiņa, kā arī studiju programmas “Pirmsskolas skolotājs” students Emanuels Putāns. Vairāk informācijas par tiešsaistes sarunu var atrast universitātes interneta mājas lapā.

Nozīmīgs darbs un labi darba apstākļi

Pirmsskolas vecumā bērna attīstība ir visstraujākā, tādēļ nozīmīgi, lai bērnam līdzās būtu profesionāls pedagogs. Pirmsskolas pedagoga loma piemērots cilvēkiem, kuriem patīk bērni un radošs darbs komandā.

Pirmsskolas pedagoga bruto atalgojums Ogres novadā 2023. gadā ir no 1134,00 līdz 1198,00 eiro, atalgojums pieaug līdz ar minimālā pedagogu atalgojuma pieaugumu valstī. Ja līdztekus studijām strādājat Ogres novada izglītības iestādē, tad darba devējs sedz 30% - 70% no studiju izmaksām. Dara devējs apmaksā tālākizglītības kursus un veselības apdrošināšanu. Atvaļinājums ir astoņas nedēļas gadā, pirms atvaļinājuma tiek izmaksāts papildus atvaļinājuma pabalsts. Pirmsskolas grupās ir divi skolotāji un viens skolotāju palīgs.

Darba un izaugsmes iespējas Ogres novadā

Ogres novads turpina paplašināt pirmsskolas izglītības piedāvājumu visā novada teritorijā, lai nodrošinātu pirmsskolas izglītības pakalpojumu katram bērnam no 1,5 gadu vecuma. Turpmākajos gados tiks izveidotas jaunas pirmsskolas izglītības grupas Kaibalā, Lielvārdē, Ogrē un Ikšķilē. Novadam būs nepieciešami izglītoti un motivēti jaunie pedagogi. Vienlaikus notiek arī pakāpeniska pedagogu paaudžu maiņa - jaunie pedagogi tiek gaidīti arī pašreizējās pirmsskolas izglītības iestādēs.

Saņem konsultāciju izglītības pārvaldē!

Lēmums par turpmāko karjeras attīstību ir ļoti nozīmīgs un nopietns. Ogres novada Izglītības pārvaldes speciālisti labprāt sniegs konsultācijas par darbu izglītības nozarē mūsu novadā. Priecāsimies ar Jums aprunāties! Lai pieteiktu sarunu, lūdzu, rakstiet uz e-pastu igors.grigorjevs@ogresnovads.lv vai zvaniet uz tālruni +371 29697125.