Pašvaldība Vide
Pieņems noteikumus par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu

Saskaņā ar Ūdenssaimniecības pakalpojumu likuma 6. panta ceturtās daļas 5. punktu un Ministru kabineta noteikumiem Nr. 384 “Noteikumi par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu un reģistrēšanu” pašvaldības domei ir pienākums izdot saistošos noteikumus par decentralizēto kanalizācijas pakalpojumu sniegšanu un uzskaites kārtību. Šādi noteikumi nepieciešami, lai novērstu vides piesārņojumu, kā arī draudus cilvēka veselībai, veicinot vides piesārņojuma riska samazinājumu, jo blīvi apdzīvotās teritorijās neatbilstoši ekspluatētas decentralizētās kanalizācijas sistēmas var veicināt piesārņojuma noplūšanu lokālajā dzeramā ūdens ņemšanas avotā.

Noteikumu mērķis ir sakārtot un veikt kontroli par decentralizētajās kanalizācijas sistēmās uzkrāto notekūdeņu un nosēdumu izvešanu, nodrošināt, ka visi pilsētā un ciemos radītie notekūdeņi tiek attīrīti notekūdeņu attīrīšanas iekārtās, kā arī veicināt vides aizsardzības prasību ievērošanu, līdzsvarojot vides aizsardzības dabas resursu ilgtspējīgu izmantošanu un sabiedrības ekonomiskās intereses.

Saistošie noteikumi paredz, ka decentralizēto kanalizācijas sistēmu reģistra izveidi un kontroli, kā arī asenizatoru reģistrāciju un kontroli Ogres novada pašvaldības administratīvajā teritorijā veiks Ogres novada pašvaldības aģentūra “Ogres komunikācijas”, savukārt noteikumu izpildes kontroli veiks pašvaldības policija. Noteikumos tiks ietvertas prasības decentralizēto kanalizācijas sistēmu reģistrācijai un ekspluatācijai, decentralizēto kanalizācijas sistēmu īpašnieku vai valdītāju atbildība un pienākumi, asenizatoru reģistrācijas kārtība, kā arī atbildība par saistošo noteikumu pārkāpumiem.

Šie noteikumi būs saistoši visām fiziskām un juridiskām personām, kuru īpašumā vai valdījumā ir notekūdeņu kanalizācijas sistēmas, kuras nav pievienotas centralizētajai kanalizācijas sistēmai Ogres pilsētā un pagastos, un kuras nodarbojas ar notekūdeņu un nosēdumu savākšanu un izvešanu no decentralizētajām kanalizācijas sistēmām Ogres novada pašvaldības administratīvajā teritorijā.

Sagatavotais lēmumprojekts tika apstiprināts Tautsaimniecības komitejas sēdē, galīgais lēmums par šo noteikumu apstiprināšanu tiks pieņemts pašvaldības domes sēdē 20. februārī.