Pašvaldība Vide Ziņas, jaunumi
Jauns aprīkojums vecupes pludmalē

Šī gada 13. jūlijā ir veiktas atkārtotas ūdens kvalitātes pārbaudes neoficiālajās peldvietās Ogres novadā.

Rezultāti liecina, ka peldēties atļauts šādās peldvietās:

• Abzes dzirnavdīķis, Suntažu pagasts;
  • Baseins pie skolas, Madlienas pagasts;
  • Plaužu ezers, Ķeipenes pagasts;
  • Rīgas HES ūdenskrātuve Ogrē, J. Alunāna ielā;
  • Ogres HES ūdenskrātuve Ogrē, Brīvības ielā 124/126;
  • Ogres upe pie Hipodroma, Ogresgala pagasts;
  • Vilku karjers/ Zādzenes karjers, Madlienas pagasts;
  • Plāteres ezers, Madlienas pagasts;
  • Daugava, peldvieta Dzelmes, pie baznīcas, Jumprava;
  • Rītupītes peldvieta, Jumprava;
  • Peldvieta Lāčplēša ielā 9, Ķegums;
  • Peldvieta Ķeguma prospektā 8,  Ķegums;
  • Dubkalnu karjers;
  • Mazā Jugla Tīnūžos, (Jāņkrasti);
  • Selēku ezers, "Meža Selēkas";
  • Daugavas pludmale, Ikšķile, "Rīgas iela 20";
  • Mežezers.

Veselības inspekcija aicina nepeldēties:

• Lielvārdē Daugavas peldvietās  "Austriņu ceļš" un Daugavas ielā, ja peldvietā novērojamas zilaļģes;
  • Ogres Vecupē, Salas iela 2, Ogrē, ja pludmalē novērojami naftas produktu traipi (spīdīga virsma)!

Dati par peldvietu ūdens kvalitāti pieejami ŠEIT.

Informācijai:

Veselības inspekcija katru gadu apkopo iesniegtos neoficiālo peldvietu ūdens analīžu rezultātus un atbilstoši teritoriālajam iedalījumam atspoguļo paraugu ņemšanas vietu, laiku, ūdens kvalitātes rādītāju rezultātus un Veselības inspekcijas slēdzienu par atļauju peldēties. Dati tiek aktualizēti pēc ūdens analīžu rezultātu saņemšanas Inspekcijā. Jāatzīmē, ka ne visās neoficiālajās peldvietās ūdens kvalitātes pārbaudes tiek veiktas regulāri visu peldsezonu. Laboratoriski ūdens tiek izmeklēts pēc pašvaldības ieskatiem un iespējām 1 - 5 reizes peldsezonā.

Veicot peldvietu ūdens kvalitātes monitoringu jūras un iekšzemes peldvietās ūdens kvalitāte tiek pārbaudīta gan laboratoriski (pēc mikrobioloģiskajiem rādītājiem), gan vizuāli novērtējot peldvietu, īpašu uzmanību pievēršot šādiem aspektiem:

• netipiska ūdens krāsa;
  • virsmas aktīvās vielas (noturīgas putas);
  • peldoši un citi atkritumi ūdenī;
  • naftas produkti;
  • fitoplanktona aļģu (zilaļģu vai zaļaļģu) masveida savairošanās – ūdens ziedēšana.