Izglītība
Pedagogi konferencē pilnveido profesionālo kvalifikāciju

Atklājot pasākumu, klātesošos uzrunāja Ogres Valsts ģimnāzijas pienākumu izpildītāja Inna Zeņkeviča: “Savās domās vēl kavējamies saulainajā vasarā, bet kalendārs jau rāda augusta beigas, kad ir laiks domāt par jauno gadu un izvirzīt savus mērķus. No sirds novēlu, lai jums netrūkst kompetenču sasniegt šos mērķus, lai miers, laime un saticība valda jūsu ģimenēs, lai jūs uz skolu nākat kā uz svētkiem, bet mājās kā uz kāzām.”

Pasākumā piedalījās arī Ogres novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš: “Paldies jums par darbu, ko ieguldāt bērnos, lai novada jaunā paaudze būtu daudz laimīgāka, izglītotāka un darbspējīgāka. Bez jums – pedagogiem, novadā jaunās paaudzes izglītība nebūtu iespējama. Arī pašvaldība aktīvi darbojas, lai izglītojamo dzīve skolā un ārpus tās būtu labāka un vērtīgāka - Ogres pilsētas svētkos tika atklāts jauns bērnu rotaļu laukums, skeitparks, Sociālais dienests. Īstenojot projektus, novada skolas ir kļuvušas mūsdienīgākas un pievilcīgākas.” Viņš arī atzīmēja, ka šobrīd novads ir dažādu izaicinājumu priekšā. Viens no tiem ir jaunās skolas būvniecība, kas ir ļoti nepieciešama, jo skolēnu skaits pieaug. Turklāt 2018. gads bija pirmais gads kopš neatkarības atjaunošanas, kad pilsētā bija iedzīvotāju skaita pieaugums, un tas nozīmē, ka cilvēki šeit vēlas dzīvot, strādāt un mācīties. Citādāka situācija ir pagastos, bet arī tur tiek saglabātas mācību iestādes, lai tās iedzīvotājiem būtu pēc iespējas pieejamākas. Kā vēl vienu izaicinājumu G. Sīviņš norādīja plānoto novadu reformu: “Es domāju, ka, koncertējot spēkus izglītības pārraudzībā un pārvaldībā, bērni būs tikai ieguvēji, arī pedagogiem radīsies iespējas sniegt kvalitatīvāku pakalpojumu. Svarīgi, lai reforma nebūtu formāls pasākums, bet izglītība būtu viena no tām jomām, kurā reformas rezultātā situācija uzlabosies.”

Priekšsēdētāja vietnieks sveica Kārļa Kažociņa Madlienas Mākslas un mūzikas skolas jauno pedagogu Sanitu Rešinsku, kas ir arī šīs skolas absolvente, piebilstot, ka cerams šī tradīcija turpināsies – novada skolu absolventi kļūst arī par šo skolu pedagogiem.

Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vārdā visus ar jaunā mācību gada sākumu sveica pārvaldes vecākā izglītības darba speciāliste Vineta Āboltiņa: “Šajā mācību gadā gaidāmi vairāki izaicinājumi - jaunā mācību satura ieviešana pirmsskolas izglītībā, izglītības piedāvājumu veidošana vidusskolas posmā, speciālās izglītības nodrošināšana novadā, skolu likvidēšana jaunās reformas rezultātā. Vēlu, lai katrā izglītības iestādē mācību gads izdodas ar skaidru ieceri, kas šodien jāsasniedz un kā to darīt.” Viņa savu uzrunu noslēdza ar Viktora Igo atziņu - cilvēka prātam ir trīs atslēgas, ar kurām atslēgt visu. Tā ir cipars, burts, nots jeb – zināt, domāt, saprast.

Pasākuma turpinājumā savā pieredzē lekcijas “Skolotājs pārmaiņu laikos” ietvaros dalījās bijušais Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers, uzsverot, ka ir divas grupas, kurām nekad neatsaka lekcijas – jaunieši un pedagogi. Jaunieši, jo viņi tā ir mūsu nākotne, bet skolotāji, jo viņu uzdevums ir saliedēt paaudzes un visu zināšanu krājumu nodot jauniešiem.

Pēc lekcijas skolotāji piedalījās darbnīcās atbilstoši savām interesēm un pasniedzamajam mācību priekšmetam – “Radošā lasīšana skolēna motivācijas veicināšanai”, “Skolotāju sadarbība multidisciplināru un starpdisciplināru stundu veidošanā”, “Komunikācija starp paaudzēm - sadarbība vai katastrofa?”, kā arī atsevišķa darbnīca angļu valodas pedagogiem, informāciju un tehnoloģiju jomas pedagogiem un Ogres novada izglītības iestāžu direktoriem un direktoru vietniekiem.

Pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides konference tiek organizēta reizi gadā ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu. Katru gadu tiek noteiktas arī konferences tēmas, šogad tās bija skolotāju sadarbības modeļi, īstenojot lietpratībā balstītu mācību saturu mācību jomas ietvaros un starp mācību jomām, izglītības iestādes vide, kas veicina skolēnu mācīšanos, skolotāju, skolēnu un vecāku savstarpējā sadarbību, kā arī caurvijas, kā būtiska mācība satura sastāvdaļa.