Paziņojums par paredzētās darbības akceptēšanu

Saistošie noteikumi (turpmāk – Noteikumi) nosaka kapitālsabiedrību, kurās Ogres novada pašvaldībai (turpmāk – Pašvaldība) pieder 100% kapitāla daļas (turpmāk – kapitālsabiedrība), sniegtos pakalpojumus tirgus nepilnības vai daļējas tirgus nepilnības apstākļos, pārvaldītos stratēģiski svarīgos īpašumus un sniegos stratēģiski svarīgos pakalpojumus, kas ir nozīmīgi Ogres novada administratīvās teritorijas attīstībai un drošībai.

Izstrādājot Noteikumus, ņemti vērā Valsts pārvaldes iekārtas likuma un Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma nosacījumi.

Saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likuma 88. panta ceturto daļu pēc tam, kad pašvaldības dome ir veikusi izvērtējumu pašvaldības līdzdalības iegūšanai kapitālsabiedrībā, tā izdod saistošos noteikumus, nosakot tirgus nepilnību vai tādus pašvaldības īpašumus vai preces un pakalpojumus, kas ir stratēģiski svarīgi pašvaldības administratīvās teritorijas attīstībai.

Atbilstoši Valsts pārvaldes iekārtas likuma 88. panta sestajai daļai šā panta ceturtajā daļā minētajā normatīvajā aktā norāda publiskas personas funkcijas un konkrētus komercdarbības veidus, kādos šīs funkcijas tiks pildītas, lai sasniegtu šā panta pirmajā daļā noteiktos mērķus.

Valsts kontrole veiktās revīzijas Nr. 2.4.1-9/2022 “Vai jaunizveidotās pašvaldības ir izvērtējušas līdzdalību kapitālsabiedrībās normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un atbilstoši labai praksei” ieteikumos ir norādījusi, ka lai veicinātu privāto komersantu iesaisti tirgus nepilnību novēršanā konkrētās pašvaldības administratīvajā teritorijā, pašvaldībai izvērtēt nepieciešamību izdot saistošos noteikumus, tādejādi nodrošinot atklātību par pašvaldības kompetenci un paredzētās darbības apjomu līdzdalībai kapitālsabiedrībās.

Pamatojoties uz augstākminēto, sagatavoti saistošo noteikumu “Par Ogres novada pašvaldības attīstībai stratēģiski svarīgiem īpašumiem un pakalpojumiem” un paskaidrojuma raksta projekti.

Saskaņā ar Pašvaldību likuma 46. panta trešo daļu saistošo noteikumu projektu un tam pievienoto paskaidrojuma rakstu, pašvaldības nolikumā noteiktajā kārtībā publicē pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē sabiedrības viedokļa noskaidrošanai, paredzot termiņu, kas nav mazāks par divām nedēļām. Saņemtos viedokļus par saistošo noteikumu projektu pašvaldība apkopo un atspoguļo šo noteikumu projekta paskaidrojuma rakstā.

Viedokļus un priekšlikumus par saistošo noteikumu projektu rakstveidā var iesniegt līdz 2024. gada 5. jūlijam:

• Ogres novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Brīvības ielā 33, Ogrē; Ogres novada pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajos Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros (VPVKAC);
  • elektroniski (parakstītu ar drošu elektronisko parakstu) uz e-pastu: ogredome@ogresnovads.lv.