Trešdien, 5. martā, Ogres Centrālās bibliotēkās telpās norisinājās Ogres novada pašvaldības vadības, Ogres Vēstures un mākslas muzeja un vairāku sabiedrisko organizāciju tikšanās, lai pārrunātu sarkanbaltsarkanā vairodziņa ar uzrakstu “Latvija” izmantošanu publiskajā ārtelpā un vienotos par kopēju nostāju šajā jautājumā.
Ogres pilsētas vēsturiskajā centrā, Ogres Tautas nama ēkas tuvumā, šobrīd tiek īstenots projekts Neatkarības laukuma un tā pieguļošās teritorijas pārbūvei, atjaunojot ceļa segumu, ierīkojot gājēju un veloceliņus, izbūvējot inženiertīklus, apzaļumojot un labiekārtojot teritoriju. Darbu ietvaros tiek veidots arī tēlniecisku veidojumu ansamblis ar digitālo strūklaku, kas atainos Latvijas neatkarības atjaunošanas nozīmīgākos etapus no 1918. gada līdz mūsdienām, tai skaitā godinot vairākas būtiskas personības Latvijas vēstures attīstības kontekstā. Viena no tām ir pulkvedis Vilis Janums, kura pieminekli paredzēts izvietot Neatkarības laukumā.
Tā kā leģionāru vairodziņš, ko bija paredzēts izmantot pieminekļa noformējumā, ir raisījis diskusijas un dažādo viedokļu dēļ tā izvietošana netiek saskaņota, tikšanās gaitā tika uzklausīta Ogres Vēstures un mākslas muzeja apkopota informācija par vairodziņa vēsturisko izcelsmi. To apstiprināja arī pārstāvji no klātesošajām militāri patriotiskajām un nevalstiskajām organizācijām – Latvijas Nacionālo karavīru biedrības, Latviešu Virsnieku apvienības, Latvijas Politiski represēto apvienības, organizācijas “Daugavas Vanagi” un Latviešu karavīru piemiņas biedrības "Lestene".
Sanāksmes laikā latviešu karavīru un politiski represēto apvienību vadītāji parakstīja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai adresētu paziņojumu par sarkanbaltsarkanā vairodziņa ar uzrakstu “Latvija” lietošanu publiskajā telpā, nosodot tā dēvēšanu par nacisma simbolu. Kā uzsvērts paziņojumā, atjaunotajā Latvijas Republikā šis vairodziņš ir kļuvis par simbolu latviešu karavīru varonībai kaujas laukā, vienlaikus simbolizējot kara traģismu un karā zaudētos Latvijas Republikas pilsoņus.
Lai nodotu tālāk latviešu tautas vērtības, atmiņas un pieredzi, klātesošie Ogres novada pašvaldības, Ogres Vēstures un mākslas muzeja un biedrību pārstāvji arī vienojās kopīgā idejā – ik gadu akcentēt kādu Latvijas vēsturei nozīmīgu personību, 2025. gadu veltot Vilim Janumam un aicinot izglītības un kultūras iestādes organizēt pasākumus skolu audzēkņu un plašākas sabiedrības informēšanai par pulkveža dzīves gājumu un lomu Latvijas vēstures notikumos.
Tikšanās izskaņā tās dalībnieki tika iepazīstināti ar Ukrainai veltīto kolekciju, kurā apkopotas dažādas kara liecības un priekšmeti.