KPFI logo

Ogres novada pašvaldība īsteno jau otro Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansētu projektu „Energoefektivitātes paaugstināšana Ogres novada pašvaldības ēkās 2”.

Projekta ietvaros tiks veikti energoefektivitātes pasākumi četrās pašvaldības ēkās:Jaunogres vidusskolā, Ogres novada basketbola skolā, p/a „Dziednīca” un Ogres novada pašvaldības ēkā.

Jaunogres vidusskolā, Mālkalnes prospektā 43, energoefektivitātes paaugstināšanas darbus veic SIA „Reaton,Ltd”. Ir pabeigta pamatu siltināšana un pagraba pārseguma siltināšana.  Šobrīd norit ārsienu, logu aiļu siltināšanas un jumta siltināšanas darbi.

Ogres novada basketbola skolas ēkai,Mālkalnes prospektā 32, ir nosiltināti ēkas pamati, tiek izvirzīti logi siltinājuma zonā, siltinātas sienas un jumts. Darbus veic SIA „LC Būve”.

P/A „Dziednīca” ēkai energoefektivitātes paaugstināšanas darbus veiks SIA „YIT Celtniecība”. Šobrīd notiek mobilizācija būvniecības uzsākšanai. Līdzās siltināšanas darbiem uz p/a „Dziednīca” jumta plānots uzstādīt saules baterijas, kas tiks izmantotas ūdens apsildei.

Darbi aktīvi notiek arī Ogres novada pašvaldības administrācijas un garāžas ēkās, Brīvības ielā 33. Ēkā šobrīd tiek demontēta savu laiku nokalpojusī apsildes sistēma, tiek atsegti pamati siltināšanas darbu uzsākšanai. Darbus veic komandītsabiedrība „Ulre un partneri”. Ēkā plānota apsildes sistēmas nomaiņa, ventilācijas sistēmas uzstādīšana, lietus ūdens kanalizācijas izbūve visapkārt ēkai un jumta siltināšana.

Plānots, ka projekta rezultātā CO2 emisijas tiks samazinātas par 457.49 tonnām gadā, siltumenerģijas un elektroenerģijas patēriņš ēkās vidēji samazināsies par 51,5%. Projektu finansē Klimata pārmaiņu finanšu instruments (75 %) un Ogres novada pašvaldība (25%).