Vide
Pašvaldības darbinieki piedalās labiekārtošanas darbos Špakovska parkā
Saite uz fotogaleriju

Biedrība “Latvijas Pašvaldību savienība” turpina īstenot projektus, padarot Latviju krāšņāku ar koku stādījumiem un/vai mazo koka arhitektūras objektu izvietošanu parkos. Projekta “Meža dienas 2019” šī gada devīze ir “Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu ainavu”. Piedaloties konkursā, biedrība “Lazdukalni 2000” saņēma finansiālu atbalstu 1000 eiro apmērā koku un košumkrūmu iegādei dendrārija kolekcijas papildināšanai (iegādāti rododendri, hortenzijas, Japānas kerijas, spirejas, valrieksti un magnolijas) un kokmateriālu iegādei informatīvo plāksnīšu atjaunošanai.

B.Špakovska norāda, ka ik pa laikam dažādas iedzīvotāju grupas izrāda interesi un piesakās palīdzēt parka labiekārtošanas darbos. Izveidojusies laba sadarbība ar Ogres tehnikumu, arī šonedēļ vairākas dienas parkā talkojuši tehnikuma audzēkņi – novākuši nokaltušu koku, grābuši lapas un veikuši citus darbus.

10. oktobra pēcpusdienā parka labiekārtošanas darbos iesaistījās arī Ogres novada pašvaldības darbinieki – tika iedēstītas hortenzijas, zvaigžņu magnolijas un karaliskie grieķu valrieksti. B.Špakovska norāda, ka nedēļas nogalē parkā ieradīsies talkot arī kolēģi no folkloras kopas “Artava” un draugi no Katlakalna, nesen parkā strādājuši 1.klases skolēni.

B.Špakovska šogad piedalās arī pašvaldības projektu konkursā “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā”. Šī projekta ietvaros atjaunotas apmēram 200 kokaugu sugu augu plāksnītes (uz tām norādīts koka sugu latviskais un latīniskais nosaukums, dzimta), kas gadu gaitā ir nokalpojušas, kā arī sakārtota centrālā ieeja parkā, kur uzstādīts uzraksts “Špakovska dabas parks” un veidoti jauni klinšrozīšu stādījumi.

Informācijai

Špakovska parku Pārogrē, Pavasara gatvē 10, apsaimnieko biedrība “Lazdukalni 2000”. Špakovska parks ir viena no skaistākajām un iecienītākajām vietām Ogrē. Parka nosaukums piešķirts par godu tā veidotājam, Ogres Goda pilsonim Jānim Špakovskim. Jānis jau vairākus gadus kā devies aizsaulē, viņa darbu turpina dzīvesbiedre Benita. 6,5 ha plašajā (kopā ar purvu – 8,5 ha) Špakovska parkā pavisam kopā ir apmēram 400 koku un krūmu sugu. Parka apmeklētāji var doties 1,5 km garajā Saules takā, arī pa Purva taku, kurā atrodas 2 m dziļš dabiskais akacis.

Špakovska parks ir viena no skaistākajām vietām Latvijā, kur ikviens aicināts apbrīnot un baudīt arī rudens radītās gleznas dabā un Špakovsku ģimenes paveikto darbu.

Pievienotās saites