Ziņas, jaunumi Ikšķile
Apkures skurstenis

Ogres novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē 30. jūnijā deputāti lēma par galvojuma sniegšanu SIA “Ikšķiles māja” aizdevumam kurināmā iegādei.

Ogres novada pašvaldības kapitālsabiedrība – SIA “Ikšķiles māja” – organizē iedzīvotājiem komunālos pakalpojumus, siltumapgādi, ūdensapgādi un kanalizāciju, kā arī nodrošina pašvaldības dzīvojamo māju pārvaldīšanu un apsaimniekošanu Ikšķiles pilsētā un Tīnūžu pagastā.

Ņemot vērā ievērojamo gāzes cenu pieaugumu, SIA “Ikšķiles māja” aprēķinājusi, ka tai ir nepieciešams valsts budžeta aizdevums 1 400 000 eiro apmērā, lai nodrošinātu iedzīvotājiem sniedzamos siltumapgādes pakalpojumus.

Saskaņā ar Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumu pašvaldību kapitālsabiedrības 2022. gadā ir tiesīgas saņemt valsts budžeta aizdevumu kurināmā iegādei ar pašvaldības galvojumu 100 procentu apmērā no valsts aizdevuma apmēra. Šie aizdevumi 2022. gadā tiek nodrošināti valsts budžeta aizdevumu kopējā palielinājuma ietvaros, un tiem netiek piemērota fiksētā valsts aizdevuma apkalpošanas maksa.

Dome nolēma sniegt galvojumu SIA “Ikšķiles māja” aizņēmumam Valsts kasē 1 400 000 eiro  apmērā uz diviem gadiem par Valsts kases noteikto procentu likmi ar atlikto pamatsummas maksājumu uz vienu gadu no aizdevuma līguma noslēgšanas siltumapgādes pakalpojumu nodrošināšanai, aizņēmuma atmaksu garantējot no Ogres novada pašvaldības pamatbudžeta līdzekļiem.