Ziņas, jaunumi Pašvaldība
Pašvaldības ģērbonis

Ogres novada pašvaldības domes sēde 26. augustā izskatīts jautājums par pieteikšanos vienreizējas dotācijas piešķiršanai, lai līdzfinansētu administratīvi teritoriālās reformas (ATR) īstenošanas rezultātā radušos administratīvos papildu izdevumus.

2021. gada 4.marta MK noteikumi Nr. 142, nosaka kārtību, kādā pašvaldības var pieteikties vienreizējai dotācijai, kas ir saistīti ar papildu administratīvajiem izdevumiem, kas radušies  administratīvi teritoriālās reformas rezultātā. Kārtība nosaka finansējuma apjomu, kādu pašvaldība var saņemt šīs reformas ietvaros atkarībā no apvienojušos pašvaldību skaita. Kārtība nosaka arī to, kādiem mērķiem dotācija var tikt izmantota, un tie ir: administratīvo izdevumu segšana, ieskaitot izdevumus, kas ir saistīti ar īpašuma pārreģistrāciju, atlaišanas pabalstu izmaksu; informācijas tehnologiju izmaksu segšana  (izdevumi, kas saistīti ar sistēmu salāgošanu un papildinašanu). Prioritāti izdalīti noteikumi līdzekļu izlietosanai informacijas tehniloģiju jomā – papildu programmatūras un jaunas tehnikas iegāde, esošās tehnikas uzlabošana, nepieciešamās datu migracijas veikšana atbilstosi jaunajai pašvaldības struktūrai.

Ogres novada pašvaldības Budžeta nodaļas vadītāja Silvija Velberga  ziņoja deputātiem, ka Ogres novada gadījumā apvienojušās ir četras pašvaldības, attiecīgi dotācijas apmērs noteikts nepārsniedzot 263 644 eiro. Dotācijas piešķiršanas gadījumā tā jaizlieto līdz šī gada 31. decembrim.

Lai Ogres novada pašvaldība varētu pretendēt uz vienreizējās dotācijas saņemšanu, vēlākais līdz  2021. gada 15. septembrim Valsts reģionālās attīstības  aģentūrā jāiesniedz pieteikums un domes lēmums par pieprasāmās dotācijas apjomu un galvenās izdevumu pozīcijas.

Ogres novada pašvaldības Informācijas sistemu un tehnoloģiju nodaļa ir sagatavojusi un iesniegusi nepieciešamo vajadzību aprakstu novada informācijas tehnoloģiju uzlabošanai un pielāgošanai, paredzot nepieciešamās izmaksas 373 606 eiro. Papildus veikti aprēķini par pārējiem nepieciešamajiem administratīvajiem izdevumiem, kas kopā veido aptuveni 157 000 eiro. Kopējās nepieciešamās  papildu izmaksas ATR rezultatā ir ap 530 606 eiro.

Domes sēdē vienbalsīgi atbalstīts lēmums par Ogres novada pašvaldībai nepieciešamo vienreizējo dotāciju 263 644 eiro apmērā kā līdzfinansējumu papildu izdevumiem, kas radušies, īstenojot administratīvi teritoriālo reformu.