Lielvārdes parks, pilsrupas

Ogres novada pašvaldības dome 30. maijā pieņēma lēmumu atsavināt zemes vienības daļu Raiņa ielā 35, Lielvārdē ietves izbūvei, tādejādi iedzīvotājiem tiks nodrošināta droša pārvietošanās Edgara Kauliņa aleju visā tās garumā.

Pēc šīs zemes vienības daļas aptuveni 1600 m2 platībāatsavināšanas paredzēts izstrādāt Edgara Kauliņa alejas infrastruktūras uzlabošanas projektu, izbūvējot gājēju ietvi no autoceļa A6 Rīga – Daugavpils – Krāslava – Baltkrievijas robežas līdz Andreja Pumpura Lielvārdes muzejam un Lielvārdes parkam. Tādējādi tiktu nodrošināta iedzīvotāju un pilsētas viesu droša pārvietošanās pa Edgara Kauliņa aleju visā tās garumā. Jāatzīmē, ka uz zemes vienības atrodas arī vides objekts – vietzīme “Lāčplēsis”, kas ir nozīmīgs vēsturisks objekts Lielvārdē. 2023. gadā Lielvārdes pilsētas un pagasta pārvalde ir veikusi vēsturiskās vietzīmes atjaunošanu un nodrošinājusi elektrības pieslēgumu tās apgaismošanai.

Ieguldījumi infrastruktūrā sekmēs arī tūristu piesaisti un nodrošinās ērtu un drošu nokļūšanu uz tūrisma objektiem, kā arī pasākumiem un koncertiem Lielvārdē.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis uzsvēra šī lēmuma nozīmīgumu: “Pēc zemes vienības atsavināšanas tiks uzlabota piekļuve Lielvārdes parkam, kura apmeklētājiem vairs nebūs jāpārvietojas stāvlaukumā starp automašīnām. Īpaši šī problēma ir aktuāla pirms un pēc pasākumiem parkā. Pašvaldība ir izsludinājusi metu konkursu Lielvārdes parka un apkaimes labiekārtošanai, kura īstenošana veicinās apmeklētāju, tai skaitā ģimeņu ar bērniem, pieaugumu, tāpēc ir ļoti svarīgi nodrošināt parkam atbilstošu piekļuvi.”