Pasaules talkas galvenais mērķis ir apvienot cilvēkus cīņā ar globālo piesārņojumu un klimata pārmaiņām.
Lielās Talkas idejas autore ir rakstniece Anna Žīgure, bet pati ideja aizgūta no igauņiem, kas vides sakopšanu visas valsts mērogā pirmoreiz rīkoja 2008. gada 3. maijā. Visas trīs Baltijas valstis 2008. gadā ar Talku savā zemē aicināja cilvēkus sniegt dāvanu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas 90. gadskārtā, sakopjot zemi.
Pēc Igaunijas nevalstisko organizāciju koordinētās starptautiskās kustības “Let`s Do It World!” 2018. gada 15. septembrī tika rīkota pirmā Pasaules talku, kurā piedalījās 18 miljoni 157 pasaules valstu, to skaitā arī Latvijas, iedzīvotāju.
Šogad Pasaules talka tiek rīkota otro reizi. Lielās talkas organizatori aicina ikvienu iesaistīties talkas aktivitātes. Ja visa pasaule 21. septembrī vāks atkritums, sakops savu valsti, tad Latvija un tās iedzīvotāji, to paveica jau pavasara talkā, tāpēc rudenī Pasaules talkai pievienosies ar koku sēšanas un stādīšanas akciju “Laimes koki” – lai katra tās ietvaros iesētā sēkla vai iestādītais koks varētu izaugt par nākotnes dižkoku, kļūstot par Latvijas ieguldījumu pasaules ekosistēmas līdzsvara atjaunošanā.
Jau pavasarī Ogres novada pašvaldība nolēma nepiedalīties Lielajā talkā, jo, kā uzsver Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, Lielās talkas formāts ir sevi izsmēlis, daudz lielāka un nopietnāka uzmanība ir jāpievērš sabiedrības izglītošanai, lai atturētu cilvēkus no apkārtējās vides piesārņošanas.
Arī Pasaules talkā 21. septembrī novada pašvaldība kolektīvus pasākumus nerīkos, izvēli par iesaistīšanos talkā atstājot katra iedzīvotāja ziņā.
Šogad Pasaules talkas organizatori aicina iedzīvotājus iesaistīties akcijā “Laimes koki”.
Plašāku informāciju par iesaistīšanos Pasaules talkā un akciju “Laimes koki” ikviens interesents var uzzināt:
talkas.lv/2019/09/03/liela-talka-aicina-latvijas-iedzivotajus-uz-pasaules-talku/