Izglītība Projektu jaunumi Ziņas, jaunumi
Leļļu tēli - aita aplokā, zaļa zāle

"Reiz sensenos laikos..." – ar šādiem vārdiem sākas pasakas, un "Pasaku rīti" Ogres Baltā Valdorfskolā, kas turpmāk notiks katra mēneša pēdējā sestdienā, kad skolas durvis būs atvērtas ikvienam apmeklētājam, kuram ir mīļas pasakas.

Šajā mācību gadā jau rādīta pasaka “Čūskas vainadziņš”. Nākamā būs pasaka par pūķi un burvju zobenu. Tā tiks rādīta 28. septembrī plkst. 11.00. Un tā – ik mēnesi līdz pat nākamajai vasarai pasakas gaidīs savus klausītājus un skatītājus.

Pasaku rītus uzsāk ritmiskā daļa – izkustēšanās, kas palīdz sajust savu ķermeni, sakoncentrēties un iejusties pasaku pasaulē. Tad seko pati pasaka. Tā ir ne vien klausāma, bet arī skatāma – pasaku ilustrē valdorfpedagogu radītu galda leļļu izrāde. Pēc pasakas – radošā darbnīca – visi ir aicināti pagatavot kādu no pasakas simboliskajiem elementiem un aiznest to mājās līdz ar pasakas rosinātajām sajūtām.

Pasakas ir neatņemama valdorfpedagoģijas daļa. Tās tiek stāstītas un rādītas gan pirmsskolā, gan skolas pirmajās klasēs. Bērnu neviltotais prieks un līdzpārdzīvojums rāda, kā pasakas uzrunā bērnu dvēseles, ieved fantāzijas zemē un palīdz augt iekšējā drošībā un pārliecībā par pasaules kārtību.

Ikviens aicināts apmeklēt "Pasaku rītus" Ogres Baltā Valdorfskolā (Brīvības ielā 31, Ogrē). Pasākumam jāieplāno laiks aptuveni divas stundas. Iepriekšējā pieteikšanās nav nepieciešama, nav arī vecuma ierobežojuma. Būs laipni gaidīts ikviens, kuram joprojām ir mīļas pasakas.

Ogres Baltā Valdorfskolā pasaku rītus vada valdorfpedagoģijas entuziasti – pirmsskolas un pamatskolas skolotāji un bērnu vecāki.  Finansiāli tos atbalsta Ogres novada pašvaldība projekta “R.A.D.I. - Ogres novadam” ietvaros.

Informāciju sagatavoja Ogres Baltā Valdorfskola