Projektu jaunumi Ziņas, jaunumi
Cilvēki arī īpašām vajadzībām no Ogres projekta ietvaros viesojas Haapsalu Igaunijā

Igaunijas – Latvijas pārrobežu programmas INTERREG projekta TRUST2INTEGRATE ietvaros š.g. 12. – 14. jūnijā Igaunijā, Haapsalu vairāki Ogres novada Sociālā dienesta klienti – cilvēki ar īpašām vajadzībām un PSIA “Ogres Zelta liepa” darbinieki – cilvēki ar īpašām vajadzībām, viņu asistenti, Ogres novada Sociālā dienesta interešu pulciņa audzinātājas un Ogres novada pašvaldības pārstāves piedalījās specializētajās Haapsalu pašvaldības darbnīcās cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kuru ietvaros 15 cilvēki ar īpašām vajadzībām no Ogres novada tikās ar saviem vienaudžiem, socializējās, darbojās nozīmīšu un magnētiņu ar Haapsalu tūrisma objektu fotogrāfijām izgatavošanā, vaskotu kartona iekuru izgatavošanā, T-kreklu apgleznošanā utml.

Pasākuma laikā notika pieredzes apmaiņa par izveidoto produktu  pārdošanas iespējām ar mērķi nodrošināt cilvēkus ar īpašām vajadzībām darba vidē, ienākumu gūšanā, par ko ir laba pieredze Igaunijas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un aktualitāte Ogres novada un Latvijas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, pašvaldībām.

Nolemts, ka nākošā tikšanās varētu notikt Ogrē 2024. gada 15. – 16. augustā, kad Igaunijas Haapsalu administrācija un Sociālais dienests finalizētu pārrobežu programmas biznesa modeli cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kā arī iepazīstinātu apmēram 10 cilvēkus ar īpašām vajadzībām no Haapsalu reģiona ar ēdināšanas biznesa iespējām un grupu dzīvokļiem, kā arī deinstitucionalizācijas projektu Suntažu ielā 2, Ogrē.

Interreg logo_2024_junijs
Igaunijas programmas logo