Pašvaldība
Paredzams apsaimniekošanas maksas pieaugums

SIA “Ogres Namsaimnieks” valdes loceklis Kaspars Grīnbergs skaidro, ka principi, pēc kādiem ir sagatavotas apsaimniekošanas tāmes nākamajam gadam, tika izskatīti 3. oktobrī notikušajā dzīvokļu īpašnieku pilnvaroto personu un kontaktpersonu kopsapulcē. To pamatā ir veiktās daudzīvokļu māju apsekošanas rezultāti, kā arī nākamā gada budžeta plānošana dažāda veida tālākajām darbībām attiecībā uz māju tehnisko apkopi - inženierkomunikācijām, balstiem, plaisām norobežojošajās konstrukcijās, jumta bojājumiem, pārseguma konstrukcijām.

K. Grīnbergs norāda, ka apsaimniekošanas maksas pieaugumam ir trīs galvenie iemesli. Viens no tiem ir Avārijas dienesta sniegto pakalpojumu izmaksu pieaugums. Līdz šim Avārijas dienesta brigādē vienā maiņā strādāja viens darbinieks, taču, tā kā ir palielinājies darba apjoms, šobrīd Avārijas dienesta brigādē vienlaikus maiņā strādā divi darbinieki.

Otra lielākā sadaļa, ar kuru saistīts apsaimniekošanas maksas pieaugums, ir civiltiesiskās atbildības apdrošināšana. No nākamā gada civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polises paredzēts noformēt visām dzīvojamām mājām, kuru pārvaldīšanu veic SIA “Ogres Namsaimnieks”, šādā veidā mudinot dzīvokļu īpašniekus būt atbildīgākiem un pasargāt sevi no finansiāliem zaudējumiem, kādi var rasties, dzīvojot kopīpašumā. Dzīvokļu īpašniekiem civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polises izmaksas plānots iekļaut SIA “Ogres Namsaimnieks” ikmēneša komunālo pakalpojumu rēķinos apsaimniekošanas maksas sadaļā, lai dzīvokļu īpašniekiem būtu ērtāka apdrošināšanas polises noformēšana un tās apmaksas process. Paredzēts, ka minētās polises cena dzīvokļa īpašniekiem varētu būt no trim līdz četriem eiro gadā. Tiem, kuriem jau ir spēkā civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polise, būs iespēja atteikties no piedāvātās polises, bet nākotnē, slēdzot līgumu par īpašuma apdrošināšanu, viņi varēs civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polisi papildus vairāk neiegādāties.

Trešais iemesls ir saistīts ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas prasībām, kura nepiekrīt atsevišķu izmaksu pozīciju iekļaušanai plānotajā siltumenerģijas tarifā, norādot, ka šīs izmaksas ir iekļaujamas apsaimniekošanas maksā. Tas nozīmē, ka nākamgad plānotais siltumenerģijas tarifa pieaugums būs mazāks, bet apsaimniekošanas maksas nedaudz palielināsies.

SIA “Ogres Namsaimnieks” valdes loceklis norāda, ka apsaimniekošanas maksas pieaugums katrai dzīvojamajai mājai būs atšķirīgs – robežās no diviem līdz septiņiem procentiem.