Pašvaldība Aktuālais par Covid - 19
Palielinās finansējumu Covid-19 pandēmijas seku mazināšanai

Ogres novada pašvaldības Budžeta nodaļas vadītāja Silvija Velberga informēja, ka pašvaldības 2020. gada budžetā XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem tika paredzēti ieņēmumi 43 941 eiro apmērā un izdevumi 285 477 eiro apmērā. Izvērtējot šo svētku rīkotāja – Valsts izglītības un satura centra – piedāvātos scenārijus, šī gada 31. martā XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīcības komiteja, pieņēma lēmumu pārcelt svētkus uz 2021. gada vasaru, ko atbalstīja arī Dziesmu svētku padome. Tā kā šogad šis pasākums nenotiks, svētkiem piešķirto finansējumu būtu lietderīgi novirzīt pasākumiem ar Covid-19 pandēmijas radīto negatīvo seku mazināšanai.

Izvērtējot situāciju, Ogres novada pašvaldības domes deputāti apstiprināja sagatavoto lēmumprojektu, kas paredz līdzekļus 150 000 eiro apmērā novirzīt pasākumiem ar Covid-19 izplatību saistītā valsts apdraudējuma un tā seku novēršanai un pārvarēšanai. Gala lēmums tiks pieņemts Ogres novada pašvaldības domes sēdē, kas notiks šī gada 16. aprīlī.

Jāpiebilst, ka jau 31. martā domes ārkārtas sēdē no Ogres novada pašvaldības budžeta “Izdevumi neparedzētiem gadījumiem” tika piešķirti 100 000 eiro pasākumiem ar Covid-19 izplatību saistītā valsts apdraudējuma un tā seku novēršanai un pārvarēšanai.