Pašvaldība Aktuālais par Covid - 19
Pagarina nekustamā īpašuma maksājumu termiņu

Šāds lēmums pieņemts, izprotot situāciju, ka saistībā ar valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā noteiktajiem ierobežojumiem, iedzīvotājiem varētu būt apgrūtināta NĪN apmaksa, īpaši tiem, kas maksājumus veic skaidrā naudā – ārkārtējās situācijas laikā Ogres novada pašvaldības kases ir slēgtas.

Saskaņā ar likumu “Par nekustamā īpašuma nodokli”, NĪN maksājumi veicami vienu reizi ceturksnī ne vēlāk kā 31. martā, 15. maijā, 17. augustā un 16. novembrī vai kā lēmusi pašvaldība saistībā ar Saeimā pieņemto likumprojektu “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību” 4. punktā paredzēto tiesību pašvaldībām 2020. gadā noteikt citus nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņus, kas atšķiras no likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli” noteiktajiem, tos pārceļot uz vēlāku laiku 2020. gada ietvaros.

Domes ārkārtas sēdē nolemts pārcelt 2020. gadā Ogres novada pašvaldības administratīvajā teritorijā NĪN apmaksas termiņus visiem nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem, kuriem ir pienākums maksāt nodokli par Ogres novada pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajiem īpašumiem uz šādu laiku:

• par 2020. gada 1.ceturksni – ne vēlāk kā 15.jūnijā;
  • par 2020. gada 2.ceturksni – ne vēlāk kā 15.augustā;
  • par 2020. gada 3.ceturksni – ne vēlāk ka 15.oktobrī;
  • par 2020. gada 4.ceturksni – ne vēlāk kā 15.decembrī.

NĪN nekustamā īpašuma nodokļa apmaksas termiņa pārcelšana nozīmē, ka līdz šā lēmuma augstāk minētajam termiņam netiks aprēķināta kavējuma nauda par NĪN apmaksu par kārtējo ceturksni.

2020. gadā noteikto nekustamā īpašuma nodokli var samaksāt arī reizi gadā avansa veidā.

Pašvaldība atgādina, ka NĪN maksājumus var veikt bankā, internetbankā, portālā www.epakalpojumi.lv un www.latvija.lv.

Portālā www.epakalpojumi.lv un www.latvija.lv ir pieejami pašvaldību banku konti NĪN samaksai, kā arī nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija maksājuma veikšanai. Portālā www.epakalpojumi.lv iespējams veikt nomaksu arī par citas fiziskas vai juridiskas personas īpašumiem.

Veicot maksājumu internetbankā, būtiski ir pārliecināties, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu. Pārskaitījums veicams uz pašvaldības kontu, kas norādīts maksāšanas paziņojumā.