Izglītība
OVĢ notikusi viltus trauksme

OVĢ direktora pienākumu izpildītāja Inna Zeņkeviča informē, ka plkst.8.30 skolā iedarbojās balss izziņošanas sistēma, ziņojot par ekstremālu situāciju skolas ēkā. Pāris minūšu laikā ieradusies apsardzes firma SIA “Reģionālās drošības serviss”, ar kuru ir noslēgts līgums par šīs ēkas apsargāšanu, apsardzes firmas darbinieks veicis skolas apsekošanu un informējis I.Zeņkeviču, ka piedūmojums nevienā no skolas telpām nav konstatēts, līdz ar to citu dienestu izsaukšana nav nepieciešama.

Paralēli notikusi visu skolēnu evakuācija. Tā kā ēkā Meža prospektā 14 atrodas divas skolas – OVĢ un Ogres sākumskola, tad no skolas evakuēti ne tikai OVĢ, bet arī Ogres sākumskolas skolēni. Skolas direktora vietnieks saimnieciskajā darbā Aivars Adamovičs kopā ar apsardzes uzņēmuma speciālistiem konstatējis, ka balss izziņošanas sistēmu uzreiz nav iespējams atslēgt. Sazinoties ar šīs tehnikas apkalpotājiem, noskaidrots, ka trauksmi var apturēt, restartējot visu sistēmu, bet to var izdarīt tikai šī uzņēmuma speciālists, kurš atrodas Rīgā. Pa tālruni tika sniegtas komandas, kā rīkoties, lai apturētu spalgo balss izziņošanas sistēmu. Tas tika izdarīts 40 minūšu laikā pēc tam, kad trauksme sāka darboties.

“Sākoties trauksmei, atbilstoši skolas darba kārtības noteikumiem, pieņēmu lēmumu nekavējoties veikt cilvēku evakuāciju no visas ēkas, jo cilvēku drošība ir pirmajā vietā. Skolēni ārā pavadīja apmēram 5 minūtes. Kad saņēmu apsardzes uzņēmuma darbinieka apstiprinājumu, ka ēkā nav konstatēts piedūmojums un tajā var atgriezties, cilvēki atgriezās skolā, lai apģērbtos, un devās atkal ārā. Signalizācija turpināja skanēt un apzinoties, ka trauksmi var izraisīt ne tikai ugunsgrēks, bet arī citi cēloņi, izsaucu glābšanas dienestu, kas ieradās septiņu minūšu laikā,” situāciju raksturo I.Zeņkeviča.

Skola vēlreiz apsekota un arī trauksmes signalizāciju izdevies apturēt. Skolēni, skolotāji un darbinieki atgriezās skolas ēkā, I. Zeņkeviča skolas iekšējās apraides sistēmā paziņoja, ka skolas telpas ir pārbaudītas, drošas un mācības var turpināt. Pēc mācību stundu beigšanās skolā ieradās tehniķi, kas salaboja atvienoto balss izziņošanas sistēmu. I. Zeņkeviča norāda, ka pēdējās darba aizsardzības un ugunsdrošības instruktāžas un praktiskās nodarbības skolā notika pavisam nesen – 19. septembrī, nekādas tehniskas vai evakuācijas vadīšanas nepilnības netika konstatētas.

Pēc notikušā pašvaldībā saņemti vairāku satrauktu skolēnu vecāku zvani par šo situāciju, jautājumi par to, kas notika skolā. Lai izvērtētu situāciju, 25. septembrī Ogres novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Špakovskis tikās ar I.Zeņkeviču un A.Adamoviču. Lai izvērtētu situāciju, izpilddirektors izdevis rīkojumu visām iesaistītajām institūcijām sniegt paskaidrojumu par rīcību notikušajā OVĢ.

“Notikušais, lai arī tā bija ļaunprātīga rīcība, ieslēdzot patvaļīgi ekstremālo signalizāciju, ir mācība mums visiem un ļauj identificēt tās problēmas un rīcību, kas jāpilnveido. Saņemot visu iesaistīto pušu paskaidrojumus, izvērtēsim situāciju, un tālāk sekos darbs ar visām izglītības iestādēm, lai šādās, ekstremālās situācijās, sekotu pēc iespējas koordinētāka rīcība un visiem būtu skaidrs, kā jārīkojas,” norāda P.Špakovskis un aicina vecākus ar bērniem pārrunāt rīcības sekas, veicot ļaunprātīgas darbības skolā.

OVĢ un pašvaldība atvainojas skolēniem un vecākiem par radītajām neērtībām.