Izglītība Pagasti
Ogresgala pamatskolā viesojas kolēģi no Islandes un Igaunijas
Saite uz fotogaleriju

Kolēģi vēro āra izglītības nodarbības

Ogresgala pamatskolas skolēni viesiem bija sagatavojuši prezentāciju, kurā pastāstīja par aktivitātēm skolā, viesiem uzdeva veikt nelielus uzdevumus, pārrunāja ar eko programmu saistītus jautājumus un devās ārā vērot āra izglītības nodarbības. 4. klase kopā ar skolotāju Zandu Puķāni rādīja matemātikas stundu, kur bērniem ar dažādiem mērinstrumentiem vajadzēja noteikt, cik garš varētu būt 20 metru ceļš. 8. klase kopā ar skolotāju Sandru Jekoviču ārā apguva angļu valodu – jaunieši iejutās 18. gadsimtā un izspēlēja nelielu lomu spēli, savukārt 1. klases skolēni kopā ar skolotāju Inesi Dudeli izmantoja dažādus āra rīkus, lai spēlētu ritmu dažādām latviešu dziesmām un izspēlēja rotaļu ar kartupeli. Savu dziesmu uz āra mūzikas instrumentiem noslēpēja arī mūzikas skolotāja no Islandes.

Dalās ar 14 gadu gaitā gūto pieredzi

Ikšķiles Brīvās skolas izpilddirektore Zane Kauliņa informē, ka skola šobrīd īsteno Nordplus Junior 2019 mobilitātes jeb skolotāju apmaiņas projektu “Green curriculum” kopā ar sadarbības partneriem Igaunijā un Islandē. Projekta mērķis ir izstrādāt metodoloģiju un pedagoģiskos instrumentus partnerskolām, lai skolu mācību programmās vairāk iekļautu tēmas, kas saistītas ar ilgtspējīgu attīstību. Projekta partneri Latvijā viesojas visu šo nedēļu un atkal tiksies nākamā gada februārī Igaunijā un aprīlī – Islandē. Šīs nedēļas laikā kolēģi iepazinušies savā starpā, diskutējuši par vides izglītību, vērojuši un piedalījušies mācību nodarbībās, meistarklasēs Ikšķiles Brīvajā skolā, viesojušies Jūrmalas Alternatīvajā skolā, apmeklējuši Lielo Ķemeru tīreļa taku un viesojās arī draudzīgajā Ogresgala pamatskolā, kura ekoskolas programmu īsteno jau 14. gadu un ieguvusi lielu pieredzi. “No Ogresgala pamatskolas skolotājiem var daudz ko mācīties, tāpēc nolēmām projekta partnerus atvest uz šo skolu, ar kuru Ikšķiles Brīvajai skolai ir ļoti laba sadarbība gan kopīgi īstenojot dažādus projektus, gan daloties pieredzē,” piebilst Z.Kauliņa.

Efektīvāks rezultāts, ja eko tēmas integrē mācību procesā

Ogresgala pamatskolas direktores vietniece, Ekoskolu programmas koordinatore Anita Gutāne atklāj, ka šis ir jau 13. gads, kad pie Ogresgala pamatskolas plīvo Zaļais karogs, kas nozīmē, ka visus šos gadus skola aktīvi strādā un ir guvusi lielu pieredzi, ar kuru labprāt dalās ne tikai ar kolēģiem Latvijā, bet arī ārzemēs. “Daloties pieredzē ar kolēģiem, kuri strādā citās valstīs, viņi vienmēr pauduši lielu izbrīnu, cik daudz mēs ieguldām darbu kā ekoskola. Citur skolēni par eko tēmām tiek izglītoti akciju veidā, ar sponsoru atbalstu, bet tam nav tik efektīvi rezultāti kā tad, ja šīs tēmas tiek integrētas mācību darbā,” ir pārliecināta A.Gutāne.

Nākamās aktivitātes skolā

24. un 29. oktobrī pieredzes apmaiņas vizītē Erasmus projekta ietvaros Ogresgala pamatskolā ieradīsies skolotāji no Lielbritānijas. Pavisam drīz skolā tiks uzsākts aprites ekonomikas projekts, ko 9 Latvijas Ekoskolas skolas īstenos sadarbībā ar partneriem Slovēnijā. Novembra sākumā notiks Rīcības nedēļa, kurā tiks īstenotas dažādas aktivitātes, saistītas ar klimata pārmaiņām. Baltijas jūras projekta ietvaros skolēni turpina veikt dažādus fenoloģiskus pētījumus, vērojot notiekošo dabā. Tā kā šī gada Ekoskolu programmas tēma ir “Transports”, tad šī tēma tiek integrēta dažādas aktivitātēs, piemēram, skolā plānotas tikšanās ar dažādiem cilvēkiem, kuri saistīti ar transportu, veselīgu dzīvesveidu, tiks veikti dažādi pētījumi, kuru rezultāti tiks apkopoti projektu nedēļas laikā. Skolēni piedalīsies pasākumā “Skolēns eksperimentē”, vides spēlēs un citās aktivitātēs, kas saistītas ar vides izglītību.

Pievienotās saites