Nometne 2022

Jau devīto gadu viesu namā “Debesu bļoda” Ogresgala pagastā norisinājusies nometne pilngadīgām personām ar fiziskās un intelektuālas attīstības traucējumiem IE[SPĒJA] - 2022. Vairāk nekā 70 cilvēki no Ogres, Siguldas un Aizkraukles novadiem no 27. līdz 29. jūnijam tikās kopīgā trīs dienu pasākumā, kur sportoja, radoši darbojās, priecājās un viens otru iedvesmoja.

Pirmajā nometnes dienā dalībnieki piedalījās dažādās sporta aktivitātēs, kuras palīdzēja sagatavot komandas “Izturība” ilggadējs dalībnieks Alvis Krilovskis, bet pašu sporta dienu organizēja Igors Orlovs. Sportisko garu un labu noskaņojumu visas dienas garumā palīdzēja uzturēt aktīvais un atraktīvais pasākumu vadītājs Roberts Rūja. Pusdienlaikā nometnē valdīja maģiska un mazliet noslēpumaina gaisotne, jo pie dalībniekiem ciemos bija atbraucis burvju mākslinieks Juris Gavrilovs. Savukārt dienas otrajā daļā pie dalībniekiem viesojās enerģiskā un dzīvespriecīgā dziedātāja Olga Rajecka un mūziķe Katrīna Dimanta. Sporta dienas apbalvošanā ar savu klātbūtni dalībniekus pagodināja vieglatlēts, paraolimpislo spēļu medaļnieks – Aigars Apinis, kurš ne tikai pasniedza nometnes dalībniekiem diplomus un medaļas, bet arī pastāstīja lielisku stāstu par savu spilgto sportista karjeru.

Otrā nometnes diena bija veltīta radošajām aktivitātēm. Dalībniekiem tika dota iespēja piedalīties piecās darbnīcās - mūzikas darbnīcā, ko vadīja grupas “Oranžās brīvdienas” grupas solists un dziesmu autors Ints Ķergalvis jeb Speiss, aizraujošā lego filmas veidošanas darbnīcā, kuru vadīja Diāna Ķēniņa,  netradicionālās modes darbnīcā Anitas Rudzītes un Ingas Vairogas virsvadībā, mākslas detektīvu darbnīcā, ko vadīja Linda Zunde un spoguļgleznošanas darbnīcā kopā ar Sabīni Irbēnu. Dienas izskaņā nometnē atkal ieradās viesi. Pateicoties Kaspara Ķiršakmens atbalstam, tie bija motokluba “Ogres Rēgi” puiši, kuri ne vien izrādīja savus košos spēkratus, bet ļāva tos aplūkot arī tuvāk. Gan pirmās, gan otrās nometnes dienas izskaņā dalībniekiem bija iespēja dejot un priecāties kopā ar mūziķi Andri Priedīti un DJ UFO.

Trešā nometnes diena sākās ļoti izglītojoši, jo ciemos bija ieradušies ugunsdzēsēji no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Ogres daļas.

Noslēguma pasākumā nometnes dalībnieki ar lepnumu un gandarījumu prezentēja savus modes darbnīcā radītos tērpus, kā arī kopīgi izdziedāja pašsacerētu dziesmu. Sirsnīgu uzrunu teica Ogres novada Sociālā dienesta vadītājas vietniece Vita Kalniņa un Ogres novada Sociālā dienesta sociālo pakalpojumu metodiskā vadītāja Agnese Umule, kuras augstu novērtēja katra pasākuma dalībnieka sasniegumus, spējas un īpašo personību. Viņas ir pārliecinātas, ka šādām nometnēm jāturpinās vēl daudzus gadus uz priekšu.  Ogres novada Sociālā dienesta Specializēto darbnīcu vadītāja Zanda Vītola un Lielvārdes sociālā dienesta Sociālā dienas aprūpes centra vadītāja Vita Saleniece – Šmaukstele pasākuma organizatoru vārdā pateicās visiem labajiem cilvēkiem, kuri palīdzēja nometnes organizēšanā.

Īpašs paldies tika veltīts 11 brīvprātīgajiem jauniešiem – Ancei, Sanijai, Vendijai, Kristai, Jekaterinai, Matīsam, Alenam, Artūram, Edmundam, Renāram un Arīnai, kuri bija kopā ar nometnes dalībniekiem visas trīs dienas. “Mēs ļoti novērtējam jūsu atbalstu un rūpes un esam pārliecināti, ka nākotne ir drošās rokās, jo būsiet ļoti atbildīgi pieaugušie, kuriem dzīves vērtības ir sakārtotas pareizajā secībā,” piebilda Vita Saleniece– Šmaukstele.

Dalībnieku uzturēšanās izmaksas nometnē sedza pašvaldības, pārējais nepieciešamais finansējums tiek iegūts ar ziedotāju un atbalstītāju atbalstu.

Zanda Vītola pateicās visai nometnes komandai par ieguldīto darbu. “Viens cilvēks var izdarīt daudz, taču komandā ir milzīgs spēks”! Liels paldies SIA “Prometal Group”, personīgi Ērikam Mikštas un Inesei Mesterei, SIA “Fazer Latvija”, uzņēmumam “Ra Da Da”, SIA "Zarumi", SIA "Miandum", Sandai Reikmanei, Edgaram Baglais, kafejnīcai “Rudais Runcis”,  Lūšu drava, Dailas konditoreja, SIA “Superdāvanas”, Z/S Kumelītes, SIA Māris@Co, Latvijas Futbola federācija un SIA “Aldi”. Visas trīs dienas nometnē bija un foto mirkļus tvēra fotogrāfs Aigars Jansons.

Nometnes dalībnieki ar mirdzošām acīm un sasildītām sirdīm gaidīs nometni nākamajā gadā!