No šī gada 4. decembra līdz nākamā gada 11. janvārim apmeklētājiem tas būs atvērts katru darbadienu, izņemot pirmdienās, un arī nedēļas nogalēs līdz plkst.19:00.
Tā kā teju ikviens ir izslāpis pēc kaut kā skaista un priecīga šajā laikā un ļaudis dodas pastaigās bagātīgi sapostajā Ogrē, arī muzejs vēlas dāvināt svētku noskaņojumu un iespēju apmeklēt izstādes arī citkārt neierastā laikā.
Muzejā no 4. decembra apskatāma gleznotājas Zanes Lūses izstāde „Stāsti ar laimīgām beigām”. Šī ir mākslinieces 10. personālizstāde, līdz šim lielākā, un vairums gleznu tapušas pēdējo četru mēnešu laikā, kas šo izstādi vērš jo īpašāku.
Māksliniece pārdomās par izstādi dalījās Latvijas televīzijas kultūras ziņās: ŠEIT.
Zanes Lūses gleznām, kuru nosaukumi arī ir kā asprātīga vēstījuma atslēga, raksturīgi kariķēti cilvēki, stilizētas ainavas, dzīvnieku tēli, ironisks vēstījums un īpaša tēlainība. Tas raisa asociācijas ar Alisi un nokļūšanu Brīnumzemē, kur reizēm dzīvais šķiet tik nedzīvs un nedzīvais tik dzīvs, kur dzīvnieki mēdz būt kā cilvēki, savukārt cilvēki kā dzīvnieki. Taču atšķirībā no pasakas par Alisi tas nav izdomāts stāsts. Tā ir pasaule, kurā mēs dzīvojam, elpojam, domājam un izvēlamies gluži kā mākslinieces atainotie ežuki vai nu sadoties rokās, vai izvērst adatas aizsardzībai vai uzbrukumam.
Māksliniece 2001. gadā ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas figurālās glezniecības nodaļā un glezno klasiskā eļļas glezniecības tehnikā uz audekla. Izstādēs piedalās kopš 1999. gada, no kurām dažas bija skatāmas Parīzē. Viena no viņas izstādēm tika veltīta komponistam Raimondam Paulam. Gleznas nodēvētas, izmantojot vien visiem tuvu un mīļu viņa dziesmu nosaukumus vai dziesmu tekstu atpazīstamākās frāzes, piemēram, „Ar mani atkal runā kaijas”, „Te ir mana dzimtene”, „Mežrozīte” u.c. Gleznotāja papildus vēstījumiem pieaugušo auditorijai ilustrējusi arī bērnu grāmatas, iedvešot tajās dzīvīgu elpu.
Izstāde apskatāma līdz 2021. gada 10. janvārim.
Informāciju sagatavoja Ogres Vēstures un mākslas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Rieksta-Riekstiņa,
T: 65022251; 22013262 E: muzejsogre@gmail.com