Nodibinājuma "Vides risinājumu institūts” speciāliste Madara Medne-Peipere informēja, ka tīkli tika izvietoti divās vietās – Ogres vecupes daļā aiz lielveikaliem un publiskās peldvietas tuvumā. Abās pusēs ir daudz līņu, karūsu, plaužu, daži asari, iespējams, ir arī līdakas, bet tās ir pasīvas savā medīšanas pieejā, līdz ar to tās reti var nozvejot tīklā. Zivīm tiks noteikts vecums, kas palīdzēs noskaidrot, cik ātri tās šeit aug un cik labvēlīgi tām ir dzīvošanas apstākļi, kā arī tiks izvērtēts zivju kuņģa paraugs, lai saprastu, ko tās ēd, vai barības daudzums ir pietiekams.
Reizē ar tīklu likšanu tika paņemts arī zivju barības bāzes paraugs pie ūdenstilpes grunts un tāds, kas brīvi peld ūdenī un ir svarīga zivju mazuļu barība, arī pēc tā varēs noteikt zivju situāciju vecupē. Pastarpināti tiks noteikta arī ūdens kvalitāte. Ja ūdenī ir daudz mazu zivju, tas nozīmē, ka nav plēsēju, kas tās apēd. Mazās zivis apēd zooplanktonu, kas, savukārt, apēd fitoplanktonu jeb mikroskopiskās aļģes. Ja nav pietiekami zooplanktona, aļģes var savairoties un peldvietai pasliktinās ūdens kvalitāte.
Nodibinājuma pārstāvji arī novērtēs ūdenstilpi kopumā. Jau šobrīd viņi norādīja, ka ļoti noderīgi ir vecupē esošie ūdensaugi, jo tie piesaista barības vielas, ko citādāk patērētu zilaļģes un tās ātri savairotos, kas būtiski pasliktinātu ūdens kvalitāti, jo zilaļģes ir potenciāli toksiskas. Ūdensaugus var pļaut, lai uzturētu peldvietu, bet pārējās vietās ieteicams atstāt - tas nodrošinās labākus apstākļus zivīm un uzturēs labāku ūdens kvalitāti.
Visi iegūtie dati tiks apkopoti un, balstoties uz tiem, sniegtas rekomendācijas, ko ir vai nav ieteicams darīt šajā ūdenstilpē, piemēram, pļaut ūdenszāles, laist zivis, regulēt ūdens līmeni un citas. Lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli, tiks veikta arī publiskā apspriešana. Balstoties uz zinātniskajiem datiem un publiskās apspriešanas rezultātiem, pašvaldība varēs izvērtēt, kā tālāk veiksmīgāk apsaimniekot šo teritoriju.
Pētniecisko kontrolzveju veica nodibinājums "Vides risinājumu institūts” līguma “Ekspluatācijas (apsaimniekošanas) noteikumu izstrāde Ogres upes vecupei Ogres pilsētā starp A6 šoseju un Rīgas HES aizsargdambi” ietvaros.