Izglītība Ziņas, jaunumi
Ogres Valsts  ģimnāzijas skolēni un skolotāji turpina savu Erasmus+ projektu maratonu

Šajā mācību gadā paredzētas 8 projektu mobilitātes, savukārt pie mums pieredzi gūs un Latvijai raksturīgu viesmīlību un atraktīvu gaisotni baudīs projektu partneri no Francijas, Spānijas, Rumānijas, Ziemeļmaķedonijas, Turcijas, Polija, Itālijas, Lietuvas un Igaunijas.

Septembra pirmā mobititāte un iespaidi Lietuvā.

Ikdienas steigā un interneta un dažādu ierīču piesātinātajā dzīvē gan skolēni, gan pieagušie bieži aizmirst par brīvā laika pavadīšanas veidiem, kas sevī neietver digitālo ierīču izmantošanu. Erasmus+ projekts “Atklāj patieso dzīvi” ir lielisks veids, kā globālā mērogā runāt par šīm problēmām, veidojot starptautisku sadarbību starp skolām un skolēniem, daloties pieredzē ar saviem labajiem piemēriem par to, kā pavadīt brīvo laiku, atcerēties par tradīcijām un paražām, kas ir saistītas ar dažādām aktivitātēm, piemēram, mūziku, dejām, rotaļām u.c.

No 26. septembra līdz 30. septembrim pieci Ogres Valsts ģimnāzijas pieci skolēni – M.Mazulis, K. Kleinberga, S. Ziedone, F. Vimba, S. Šeflere un divi skolotāji – G.Vekmane un L.Puķīte –  piedalījās  ERASMUS + projekta “Atklāj patieso dzīvi” seminārā Lietuvas pilsētā Kauņā. "Discover the real life/Atklāj patieso dzīvi" partneru tikšanās laikā Lietuvā tika uzsvērta dažādu mākslas veidu nozīme mūsu dzīvē. Skolēniem un skolotājiem bija iespēja iepazīt dažādus amatus, dejas, dziesmas, apbrīnot Viļņas un Kauņas vēsturisko un mūsdienu arhitektūru, kā arī ielu mākslu. Projekta mērķis bija mazināt skolēnu digitālo atkarību, tāpēc dalībnieki ne tikai iejutās novērotāju lomā, bet arī  apzinājās savu radošo potenciālu, piedaloties īstenotās aktivitātes.

Jauniešiem bija iespēja iepazīstināt citu valstu skolēnus ar savas valsts mākslinieciskajām darbībām, iepriekš izveidotā 10 minūšu prezentācijā, mūsu skolēni izvēlējās stāstīt par festivāliem, dzejas dienām, Dziesmu un Deju svētkiem, plenēru un jauniešu vidū labi zināmo grafiti mākslinieku “Kiwie”. Arīdzan Lietuvas, Rumānijas, Polijas un Turcijas delegācijas bija sagatavojušas aizraujošas prezentācijas par savām valstīm. Šī projekta ietvaros jau zināma tradīcija bija savas valsts deju un dziesmu mācīšana citu valstu skolēniem un skolotājiem, kas bija izcils veids, kā iesaistīt skolēnus jautrās aktivitātēs un tajā pašā laikā parādīt daļu no savas kultūras, kas nav saistīta ar tehnoloģijām.

Projekts norisinājās piecas dienas, kuru laikā skolēniem bija iespēja iepazīt Kauņu – caur dažāda veida aktivitātēm, piemēram, orientēšanos, kas norisinājās vēsturiskajā pilsētas centrā. Skolēni devās ekskursijā uz citām Lietuvai nozīmīgām vietām, iepazīstot “Vytautas” ūdens rašānās vietu ar iespēju šo savdabīgo ūdeni arī nogaršot; apskatot Traķu pasakaino pili u.c. vēsturiskas vietas. Interesantu garšas piedzīvojumu skolēni izjuta, nogaršojot lietuviešu nacionālo ēdienu – kibinai(kibins) - tradicionālu konditorejas izstrādājumu ar aitas, cūkas vai liellopu gaļas un sīpolu pildījumu, ko iecienījuši Lietuvas karaītu etniskās minoritātes iedzīvotāji.

Projekts un tā daudzveidīgās aktivitātes ļauj skolēniem iepazīt pasauli caur citu prizmu, pieredzēt dažādas kultūras organiskā veidā, nevis tikai par tām lasot internetā. Skolēni uzlaboja un izmantoja dažādas prasmes, piemēram, strādāt komandā, izmantojot angļu valodu. Šajās piecās dienās skolēni aktīvi strādāja, ieguva zināšanas, jaunus draugus, atmiņas un emocijas, lielākoties aizmirstot par digitālajām ierīcēm.