Izglītība
Ogres Valsts ģimnāzijā norisinājies Patriotisko dziesmu konkurss

“Patriotisko dziesmu konkurss” notiek jau trešo gadu un to rīko Skolēnu pašpārvalde kopā ar mūzikas skolotājiem Baibu Rulli un Kristapu Kiršteinu. Pasākumā piedalījās visas klases - skolēni kopā ar klašu audzinātājiem bija gatavojušies divu mēnešu garumā, lai konkursa dienā parādītu visu to labāko.

Šogad dziesmu konkursam tika izvēlēta tēma - Raimonds Paula komponētās dziesmas. Dalībnieku izvēle bija ļoti dažāda tāpat kā komponista daiļrade - gan aizkustinošas dziesmas, gan jautras joku dziesmas. Skolēni bija padomājuši arī par skatuves tērpiem, horeogrāfiju un citiem specefektiem.

Viens no pasākuma organizētājiem, vadītājiem un Skolēnu pašpārvaldes dalībnieks 12. c klases skolnieks Matīss Teodors Seleckis atzīmēja, ka “Patriotisko dziesmu konkurss” Ogres Valsts ģimnāzijā ir izveidojusies kā tradīcija. Patriotiskajā nedēļā skolā notiek arī citi pasākumi - Lāčplēša dienas atzīmēšana, vēsturiskā orientēšanās, muzeju diena, svētku koncerts un citi.

Šogad konkursā piedalījās 16 klases. Dalībniekus vērtēja kompetenta žūrija – Ogres novada Kultūras centra pārstāve un bērnu vokālās studijas "Svilpastes" vadītāja Ilze Miezere, dziedātāja, bijusī vecāku padomes priekšsēdētāja Dzintra Delpere, mūziķis, komponists, Ogres novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētājs, deputāts Artūrs Mangulis, pašreizējā vecāku padomes priekšsēdētāja Inga Prince.

Konkursa apbalvošana notika 2 klašu grupās: 7.-9. klases un 10.-12. klases. Labākās klases tika noskaidrotas pēc žūrijas vērtējuma.

7.-9. klase

1. vieta: 8.e klase “Melns ar baltu”

2. vieta 7.b klase “Somu pirts”

3. vieta 7.a klase “Sasala jūriņa”

10.-12. klase

1. vieta 12.c klase “Laternu stundā”

2. vieta 10.b klase “Es šonakt sēdēšu uz jumta”

3. vieta 10.d klase “Pelnrušķīte”

Pasākuma noslēgumā visiem klātesošajiem bija iespēja nobalsot arī par savu simpātiju. Skatītāju simpātijas balvu ieguva 7.b klase ar priekšnesumu "Somu pirts".

Skolēnu pašpārvalde saka lielu paldies par konkursa ideju un organizēšanu Vecāku padomei, Ogres batutu parkam "JumpPark" , Ogres novada Kultūras centram, kā arī mūzikas skolotājiem Baibai Rullei un Kristapam Kiršteinam.