Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Marsona laukums 08.2023.

Pašlaik ir noņemti viedie soli, kas atrodas Jūlija Alberta Marsona laukumā pie Ogres dzelzceļa stacijas un pie Ogres Centrālās bibliotēkas, lai veiktu to remontu.

Diemžēl ir cilvēki, kas neprot novērtēt sniegtās iespējas, un visu lauž un posta. Arī šajā gadījumā viedie soliņi tika sadauzīti un nedarbojās. Par veikto vandalismu ir informēta Ogres novada pašvaldības policija. Šobrīd soliņi ir noņemti un nodoti remontam, lai līdz Ogres pilsētas svētkiem tie atkal varētu priecēt iedzīvotājus un viesus.

“Ogre ir pilsēta, kas nemitīgi attīstās. Ejot līdzi laikam, mums ir jāizmanto jaunas, modernas tehnoloģijas, kas ir jaunās paaudzes neatņemama ikdienas dzīves sastāvdaļa. Šie viedie soliņi ir lieliska iespēja cilvēkiem paplašināt redzesloku par jauno tehnoloģiju izmantošanu. Diemžēl netrūkst arī vandaļu, kas nespēj to novērtēt, taču ceru, ka viņi tiks noskaidroti un saukti pie atbildības,” uzsver Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.

Ogre bija pirmā pilsēta Latvijā, kurā 2020. gadā pie Ogres Mūzikas skolas tika uzstādīts viedais sols, kas pilnībā darbojas uz saules paneļiem. Pie tā var ne tikai uzlādēt elektriskās ierīces, bet arī uzzināt par Ogres Mūzikas skolas vēsturi un klausīties kvalitatīvu klasisko mūziku. 2021. gadā šāda veida soliņi tika uzstādīti arī jaunatklātajā J.A.Marsona laukumā, kurā var uzzināt par Ogres novada vēsturi, un pie Ogres Centrālās bibliotēkas, kurā var noklausīties stāstījumu par Ogres Centrālo bibliotēku latviešu un angļu valodās.

Pašvaldība un pašvaldības policija aicina sabiedrību aktīvāk iesaistīties un ziņot policijai par veiktajiem pārkāpumiem, demolēšanu un aizdomīgiem gadījumiem. Vecāki aicināti mācīt saviem bērniem par uzvedību sabiedriskās vietās un kopējā īpašuma saudzēšanu. Pašvaldības policija arī atgādina, ka par svešas mantas tīšu bojāšanu personai var tikt uzsākts kriminālprocess un draud Krimināllikumā noteiktais sods.

Par pārkāpumiem pašvaldības policijai visu diennakti var ziņot pa tālruni 65047100, e-pastu ppolicija@ogresnovads.lv, kā arī mobilajā lietotnē “Ogres novadnieks” sadaļā “Ziņo Pašvaldības policijai”.