Sports
Ogres orientieristiem teicami rezultāti

Latvijas spēcīgākais ziemas orientierists Raivo Kivlenieks, startējot pasaules čempionātā, ieguva augsto 18. vietu iedzīšanas sacensībās, bet jauniešu izlases līdera lomu apliecināja Audris Odo Vītoliņš, sekmējot Eiropas čempionāta sudraba medaļu izcīnīšanu stafetē.

Atkusnis darīja savu, tomēr igauņu organizatoru pūles nodrošināja aizraujošas, godīgas un baudāmas sacensības kā dalībniekiem, tā to sekotājiem televīzijas pārraidē. Trīs Ogres novada sporta centra audzēkņi Latvijas izlases sastāvā piedzīvoja debiju Eiropas jauniešu čempionātā. Augstvērtīgākie rezultāti: Lūkasam Siliņam 18. vieta garajā distancē ar masu startu, Renāram Grasim 20. vieta vidējā distancē, savukārt Žozefīnei Zavjalovai 16. vieta vidējā distancē un pārliecinošs finiša spurts, izraujot Latvijas komandai 5. vietu stafetē junioru konkurencē. Elīze Bremze savā otrajā Eiropas jauniešu čempionātā kāpa soli tuvāk goda pjedestālam - 4. vieta stafetē kopā ar komandas biedrenēm no Madonas.

Audris Odo Vītoliņš rādīja labu sniegumu visas nedēļas garumā - 13. vieta sprintā, 9. vieta garajā distancē, 10. vieta vidējā distancē. Stafetē Audris teicami veica pirmo posmu, finišējot soli solī ar līderi no Krievijas. Viņa komandas biedri Gustavs Staņa un Ritvars Lepeškins spraigi cīnījās ar igauņiem, krieviem un šveiciešiem, līdz finišā 11 komandu konkurencē tika izcīnītas Eiropas junioru čempionāta sudraba medaļas.

Audra komentārs: "Jau kopš vasaras sākumā regulāri trenējos ar rollerslēpēm - šogad virs 1000 kilometru. Decembrī, tikko parādījās pirmie mīnusi, braucām uz treniņnometni Igaunijā - uz mākslīgās trases. Maksimāli izmantoju sniegu Latvijā, kura šogad bija daudz. Izšķirošais stafetē bija tas, ka mēs salīdzinoši maz kļūdījāmies un fiziski bijām konkurētspējīgi. Ziemas orientēšanās sportā jābūt ir ne tikai fiziski spēcīgām, bet arī jāprot ļoti ātri domāt un izvēlēties pareizos ceļu variantus. Nekad nav precīzi zināms, kurš uzvarēs, jo vienmēr kāds var kļūdīties."

Pieaugušo izlases līderis Raivo Kivlenieks savu labāko sniegumu rādīja iedzīšanas sacensībās, izcīnot 18. vietu. Pasaules čempionāta programmā šīs sacensības bija iekļautas pirmo reizi. Raivo distancē pakāpās par astoņām pozīcijām, uzrādot labāko rezultātu starp Baltijas sportistiem.

Raivo komentārs: "Čempionātu vērtēju kā veiksmīgu, jo pēc salīdzinoši īsa sagatavošanās posma tepat Latvijā izdevās uzrādīt augstvērtīgus rezultātus. Gan mani, gan mūsu jauniešu rezultāti pierāda, ka mums ir visas zināšanas un iestrādes, lai sasniegtu pasaules vadošo līmeni sporta veidā, kas apvieno šahista asuma prātu ar elites distanču slēpotāja fizisko sagatavotību un kalnu slēpotāja veiklību. Atliek vien turpināt attīstīt Zilo kalnu distanču slēpošanas trasi, ieviešot sniega ražošanas iekārtas un pienācīgu trases kopšanas tehniku, tad panākumu būs vēl vairāk ne tikai orientēšanās, bet arī citos sporta veidos, kam pamatā ir slēpošana. Savukārt panākumi ir jauniešu motivācija iesaistīties un, jo vairāk jaunieši iesaistās, jo veselāka un spējīgāka sabiedrība mums izaug, tāpēc arī šādi tik ļoti attīstoši sporta veidi ir jāatbalsta!"

Augstvērtīgo rezultātu pamatā treneru Ivetas Holcmanes un Naura Neimaņa neatlaidīgs darbs, ģimeņu un ziemas orientēšanās sporta entuziastu, Ogres novada pašvaldības, Ogres novada sporta centra, orientēšanās kluba "Ogre", kā arī Ķeguma novada pašvaldības atbalsts. Šī ziema ļāva kvalitatīvi trenēties Ogrē – ne velti Ogres Zilie kalni pulcēja tūkstošus slēpotāju. Augstas klases sportistu sniegtā iedvesma un slēpošanas bāzes infrastruktūras attīstība motivē uz slēpēm kāpt arvien vairāk bērnu, liekot veselīga dzīvesveida pamatu. Nākamgad ziemas orientēšanās pasaules čempionāts norisināsies Lapzemē, Somijā. Orientēšanās sporta attīstība turpinās – orientēšanās ir iekļauta 2025. gada Pasaules ziemas universiādes pamatprogrammā.

Informāciju sagatavoja: Nauris Neimanis, orientēšanās treneris