Izglītība Ogres novads Ziņas, jaunumi
Pieci skolēni sēž klasē pie soliem

Ogres novada pašvaldības Izglītības jautājumu komiteja 17. oktobra sēdē atbalstīja Ogres novada Izglītības pārvaldes sagatavotos lēmumprojektus par pašvaldības dalību projektos, kuru rezultātā pašvaldības izglītības iestāžu pedagogiem tiks iegādāta jauna datortehnika, kā arī pilnveidotas pedagogu zināšanas, tādejādi uzlabojot izglītības kvalitāti novadā.

Izglītības un zinātnes ministrija uzsāk projekta “Izglītības iestāžu nodrošinājums pilnveidotā vispārējās izglītības satura kvalitatīvai ieviešanai” īstenošanu, kas paredz datortehnikas iegādi izglītības iestāžu, tostarp pirmsskolas, pedagogiem un atbalsta personālam. Ogres novada pašvaldība projekta ietvaros saņems vairāk nekā 850 datortehnikas vienības. Datoru apjoms tiek noteikts atbilstoši ministrijas izstrādātajam aprēķinam proporcionāli pedagogu un atbalsta personāla darba slodžu skaitam attiecīgajās vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs 2023. gada 1. septembrī. Savukārt datoru sadalījumu novada izglītības iestādēs noteiks Izglītības pārvalde, ņemot vērā skolās esošā aprīkojuma kvalitāti. Projekta īstenošanai nav nepieciešams pašvaldības līdzfinansējums, bet tai jāapņemas aizstāt jaunos datorus, kas ir bojāti nejaušības dēļ un tos nav iespējams salabot garantijas ietvaros. Prognozētie pašvaldības finanšu ieguldījumi piecu gadu periodā būs 43 586,00 eiro apmērā.

Izglītības jautājumu komiteja atbalstīja arī pašvaldības iesaisti Eiropas Savienības projekta “Pedagogu profesionālā atbalsta sistēmas izveide” īstenošanā. Tā mērķis ir izveidot un attīstīt vienotu un stratēģiski pārraudzītu profesionālā atbalsta sistēmu valsts, pašvaldību un izglītības iestāžu līmenī mācību procesa kvalitātes pilnveidei vispārējā un profesionālā izglītībā, veicināt skolēnu izcilību un nodrošināt metodiskā atbalsta materiālus pedagogiem.

Projekta veiksmīgai īstenošanai finansiāli liela nozīme ir tieši pašvaldībām. Projekta pasākuma īstenošanai kopējais pieejamais finansējums plānots ne vairāk kā 49 731 514 eiro apmērā, tai skaitā Eiropas Sociālā fonda Plus finansējums – 42 271 786 eiro apmērā un valsts budžeta finansējums – 7 459 728 eiro apmērā. Provizoriskais Ogres novada pašvaldībai projekta ietvaros līdz 2028. gada 31. decembrim pieejamais finanšu atbalsts ir 598 841 eiro bez elastības finansējuma un papildus elastības finansējums līdz 2029. gada 31. maijam 66 420 eiro apmērā.

Izglītības pārvaldes vadītājs Igors Grigorjevs uzsvēra, ka Ogres novadā ir vairāk nekā 1100 pedagogi, kuru kompetence regulāri jāattīsta, tāpēc metodiķu darbs ir ļoti nozīmīgs, šī projekta ieviešana to veicinās.

Komitejas sēdes laikā Ogres novada I. Grigorjevs iepazīstināja arī ar Izglītības pārvaldes Profesionālās atbalsta nodaļas darbu – organizētas vairākas tikšanās, semināri un apmācības novada pedagogu kompetences stiprināšanai, izveidots jauns elektroniskais ziņojums par izglītības kvalitāti un profesionālā atbalsta piedāvājumu, kas nogādāts 1000 adresātiem Ogres novadā. Oktobrī tiks izdots arī nākamais šāda veida ziņojums.

I.Grigorjevs informēja, ka 23. un 24. oktobrī Ogrē notiks pedagogu pieredzes apmaiņas konference, kurā 65 novada skolotāji dalīsies ar saviem pieredzes stāstiem. Pirmā diena tiks veltīta bērniem pirmsskolās un skolās līdz 6. klasei, savukārt otrā diena skolēniem no 7. līdz 12. klasei. Konferences ietvaros paredzētas filmas “Turpinājums” izrāde,  kas vēsta par pieciem dažādiem Latvijas bērniem un viņu dzīvi, sākot skolas gaitas, kā arī filmas “Turpinājums Pieaugšana” izrāde, kas ir atgriešanās pie tiem pašiem filmas varoņiem jau pēc septiņiem gadiem.

Pirms lēmuma pieņemšanas Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš pateicās deputātiem, kas savulaik atbalstīja Izglītības pārvaldes izveidi, kas veiksmīgi pilda savus pienākumus. Arī minēto projektu īstenošana būs vēl viens solis izglītības kvalitātes uzlabošanai novadā.

Gala lēmums tiks pieņemts pašvaldības domes sēdē 31. oktobri.