Sports
Ogres novada sporta centrā akreditācija veiksmīga

Sporta centrā strādāja ekspertu komisija sešu ekspertu sastāvā: komisijas vadītāja Ludmila Beļikova (Balvu Sporta skolas direktore), eksperti Egons Brants (Izglītības kvalitātes valsts dienesta akreditācijas eksperts), Vera Lobanova (Latvijas Vingrošanas federācijas pārstāve), Māris Liepiņš (Latvijas Sporta federācijas padomes valdes loceklis, Sporta federācijas komisijas vadītājs), Gunārs Ikaunieks (Madonas Bērnu un jaunatnes sporta skolas orientēšanās sporta treneris) un Arnis Šķēls (Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs).

Šāda akreditācija iestādē notiek ik pēc 6 gadiem, komisija vērtē iestādes darbību kopumā, iestādes vadītāja profesionālo darbību un sporta skolā īstenoto 11 profesionālās ievirzes sporta izglītības programmu kvalitāti, kas ir vieglatlētikā, futbolā, handbolā, mākslas vingrošanā, orientēšanās sportā un svarcelšanā.

Akreditācijas process ir noticis, un ir saņemts Izglītības kvalitātes valsts dienesta lēmums, kurā norādīts, ka, novērtējot izglītības iestādes vadītāja profesionālo darbību vairākos kritērijos, Dz.Žindiga saņēmusi vērtējumus “labi”, “ļoti labi” un “teicami”. Visaugstāk novērtēti tādi kritēriji kā amata pienākumu izpilde, mērķu un uzdevumu izpilde, tādas kompetences kā attiecību veidošana un uzturēšana, darbinieku motivēšana un attīstīšana, orientācija uz attīstību, stratēģisks redzējums, iestādes materiāltehnisko resursu pārvaldīšana, kā arī vairāki profesionālās kvalifikācijas kritēriji. Akreditācijas ekspertu komisija norāda, ka Dz.Žindiga atbilst savam amatam un var turpināt vadīt Ogres novada sporta centru. Tāpat komisija, izvērtējot sporta centra darbu, ir akreditējusi visas izglītības programmas, un Ogres novada sporta centrs ir akreditēts līdz 2025. gada oktobrim.

Informācija par Ogres novada sporta centru

Ogres novada sporta centrs ir Ogres novada pašvaldības dibināta profesionālas ievirzes sporta izglītības iestāde, kura savā darbībā īsteno profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas.

Ogres novada sporta centrā šobrīd tiek realizētas profesionālās ievirzes sporta programmas sešos sporta veidos: vieglatlētika (strādā 6 treneri, ir 13 grupas, kopā 171 audzēknis), futbols (4 treneri, 8 grupas, 123 audzēkņi), mākslas vingrošana (4 treneres, 3 grupas, 38 audzēknes), orientēšanās sports (2 treneri, 5 grupas, 46 audzēkņi), handbols (2 treneri, 5 grupas, 57 audzēkņi), svarcelšana (1 treneris, 4 audzēkņi). Audzēkņi ne tikai aktīvi trenējas, bet arī piedalās dažāda mēroga sacensībās. Piemēram, 2018./2019. mācību gadā vieglatlēti piedalījušies 86 sacensībās (Ogrē 19 un izbraukumos 67), svarcēlāji – 7 sacensībās (izbraukumos 7), orientieristi 57 sacensībās (Ogrē 11 un izbraukumos 46), mākslas vingrotājas – 23 sacensībās (Ogrē 2 un izbraukumos 21), futbolisti – 132 spēļu dienu sacensībās (Ogrē 71 un izbraukumos 61), handbolisti – 50 spēļu dienu sacensībās (Ogrē  13 un izbraukumos 37).

Sporta centram ir vairāki darbības virzieni – sporta skolas darbs, īstenojot sporta programmas, sporta bāžu apsaimniekošana (sporta halle, sporta zāle, stadions, āra laukumi, trenažieru un svarcelšanas zāle, Ogres Valsts ģimnāzijas laukums), sporta pasākumu organizēšana (skolu sports, sporta skolas pasākumi, novada un valsts mēroga pasākumi), kā arī veselību veicinošo pasākumu organizēšana Ogres novadā (kopš pagājušā gada kā struktūrvienība darbojas OVeselība).

Sporta centram ir vairāki uzdevumi: nodrošināt sporta veidu attīstību un programmu realizēšanu (mācību treniņa procesa nodrošināšana, metodiskais darbs, sporta speciālistu tālākizglītības iespējas); nodrošināt talantīgo jauniešu sporta augstākās meistarības pilnveidošanas iespējas; popularizēt sportu un veselīgu dzīvesveidu, plānojot un organizējot vietēja, valsts un starptautiska mēroga sporta pasākumus; veicināt sporta izglītības programmās iesaistīto pedagogu tālākizglītības iespējas; veicināt profesionālās ievirzes sporta izglītības kvalitātes nodrošināšanas sistēmas attīstību; vadīt, organizēt un koordinēt sporta klubu, komandu un individuālo sportistu attīstības vajadzības; koordinēt un vadīt metodisko darbu sporta jomā; racionāli izmantot piešķirtos finanšu līdzekļus; apsaimniekot sporta centra sporta bāzes un objektus; organizēt veselības veicināšanas un profilakses pasākumus, tai skaitā iedzīvotāju informēšanu, konsultācijas, izglītošanu, personisko iemaņu attīstīšanu, dzīvesveida un kaitīgu paradumu maiņas veicināšanu visās vecuma grupās.

Pievienotās saites