Ogres novada pašvaldības un izglītības iestāžu pārstāvji viesojās Lielbritānijā projekta „Outdoor Learning 4 All” ietvaros

Projekta „Outrdoor Learning 4 All” (Āra apmācības visiem) dalībnieki no 6.-11.oktobrim devās trešajā projekta partneru vizītē uz Lielbritāniju.

Projektā iesaistītie pārstāvji no Ogres novada pašvaldības, Jaunogres vidusskolas, Ogresgala pamatskolas, Madlienas vidusskolas, Suntažu vidusskolas un biedrības „Bērnu vides skola”, tikās ar Lielbritānijas partneriem, lai projekta ietvaros īstenotu savstarpējo sadarbību starp partneriem no Lielbritānijas Sautendas (Southend on Sea) – izglītības iestādēm un āra apmācību organizācijām, kā arī dalītos pieredzē par mācību procesa dažādošanu, izmantojot āra apmācības mācību satura apguvei dažādos mācību priekšmetos.

Kukaiņu viesnīca

Līdz šim projekta ietvaros ir iegādāti planšetdatori katram projekta partnerim, notikuši izglītojoši pasākumi skolām par āra apmācību organizēšanas iespējām, izveidota projekta mājas lapa: www.olaregio.lv un īstenoti divi pieredzes apmaiņas braucieni (mobilitātes) – uz Lielbritāniju un Latviju. Projekta ietvaros izveidoti sadarbības tīkli starp partnerskolām. Piemēram, Ogresgala pamatskolas skolēni sadarbojoties ar Hinguar skolas skolēniem, veidos „kukaiņu viesnīcu” Ogresgala pamatskolas teritorijā. Hinguar skolas teritorijā bērni ar lielu interesi un aizrautību paši ir izveidojuši šādas „kukaiņu viesnīcas”, tāpēc tagad izstrādā konkrētas instrukcijas un padomus, lai „kukaiņu viesnīcas” projekts tiktu īstenots Ogresgalā. Savukārt Jaunogres vidusskolas mērķis ir izveidot „zaļo klasi” āra nodarbību vadīšanai, un, sadarbojoties ar Barona Korta skolas (Barons Court School) pedagogiem, ir izveidots arī Twitter konts Jaunogre2014, lai uzturētu komunikāciju ar savu partnerskolu aktuālas informācijas apmaiņai.

Trešās vizītes laikā projekta partneri no Latvijas un Lielbritānijas puses  tikās ar Sautendas padomes priekšsēdētāja vietnieku Andrevu Moringu (Andrew Moring) un Sautendas padomes izglītības pārvaldes vadītāju Džeinu Teadomu (Jane Theadom), lai iepazīstinātu ar veiktajām aktivitātēm projekta ietvaros un diskutētu aktuālos jautājumus izglītības nozarē. Projekta partneri viesojās arī Grīnvejas skolā (Greenways School), kur tika demonstrētas āra apmācības nodarbības un konkrētas mācību metodes, kad pedagogi mērķtiecīgi ļauj pašiem bērniem darboties un risināt problēmas, attīstot prasmi strādāt komandā un pieņemt lēmumus patstāvīgi. Tika apmeklēta arī Barona Korta skola (Barons Court School), kur skolas pedagogi dalījās pieredzē par dažādu bērnu iesaistīšanu aktīvā mācību procesā un bērnu ieinteresēšanā, kur mācīšanās process norit vērojot, domājot un runājot. Tika demonstrēti āra apmācības piemēri pludmalē pie Temzas upes ietekas jūrā un pedagogu starpā noritēja aktīvas diskusijas par redzēto.

Darbs grupās

Kā jau iepriekš minēts, katrai no projektā iesaistītajām pusēm ir savs partneris, ar ko dalīties izstrādātajos mācību metodiskajos materiālos un uzsākt kopīgu ideju realizēšanu gan  skolu pedagogu, gan skolēnu starpā. Pateicoties moderno tehnoloģiju izmantošanai un pieejamajiem interneta resursiem savstarpējā sadarbība norit ātri un veiksmīgi.

Ceturtā (noslēdzošā) projekta partneru vizīte plānota Latvijā, Ogrē nākamā gada aprīlī. Vizītes laikā plānots organizēt konferenci par āra apmācībām, kur Lielbritānijas un Latvijas partneri dalīsies gūtajā pieredzē. Partneri demonstrēs konkrētus piemērus un izstrādātos metodiskos materiālus, aicinot āra apmācību izmantošanā iesaistīties arī pārējās Ogres novada izglītības iestādes, lai popularizētu āra apmācības un dažādotu mācību procesu.

Projekts „Outdoor Learning 4 All” tiek īstenots Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas Comenius apakšprogrammas aktivitātes „Reģionālās partnerības” ietvaros. Projekta aktivitāšu īstenošanas termiņš no 01.08.2013.-31.07.2015.

Valsts Izglītības attīstības aģentūras un Mūžizglītības programmas logo