Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Egils Helmanis un Uldis Augulis Ogres Valsts ģimnāzijā, pasniedz Ogres šķīvi 31.05.2024.

Piektdien, 31. maijā, Ogrē tika uzņemta Labklājības ministrijas pārstāvju delegācija tās ministra Ulda Auguļa vadībā. Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis vizītes dalībniekus iepazīstināja ar situāciju labklājības nozarē Ogres novadā un šeit pieejamajiem pakalpojumiem.

Kopā ar ministru Ogrē viesojās ministrijas Zaļo un Zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs Harijs Rokpelnis, ministra padomnieks uzņēmējdarbības jautājumos Miks Balodis, kā arī padomniece stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos Dace Gulbe. Šādās reģionālās vizītēs ministrs dodas regulāri, lai apzinātu situāciju labklājības nozarē Latvijas novados un pilsētās, tostarp apmeklējot iestādes, kas sniedz sociālos pakalpojumus, uzņēmējus un darba devējus, kā arī klātienē tiekoties ar sociāli mazaizsargātajām iedzīvotāju grupām.

Ministrs apmeklēja vairākas pašvaldības iestādes – Ogres Valsts ģimnāziju, Ogres Centrālo bibliotēku un deinstucionalizācijas projekta ietvaros uzbūvēto Sociālo pakalpojumu ēku (Suntažu ielā 2, Ogrē), kā arī viesojās kafejnīcā “Ogres Zelta liepa” – sociālajā uzņēmumā, kurā strādā cilvēki ar īpašām vajadzībām.

U. Augulis atzinīgi novērtēja pašvaldības paveikto iedzīvotāju labklājības līmeņa uzlabošanai. Gan jaunā, mūsdienīgā skola un bibliotēka, gan izbūvētā infrastruktūra, kas piemērota cilvēkiem ar invaliditāti ir pierādījums tam, ka pašvaldība rūpējās par visām iedzīvotāju grupām. Ogres novada pašvaldība ar izveidoto sociālo uzņēmumu ir pozitīvs piemērs, kā veicināt mazaizsargāto iedzīvotāju iekļaušanu sabiedrībā.

Vizītes ietvaros ministrs Ogres novada Sociālajā dienestā tikās ar Ogres pensionāru biedrību, sniedzot atbildes uz viņu interesējošajiem jautājumiem un skaidrojot pašreizējo situāciju labklājības nozarē valstī. Viņš apmeklēja arī Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Ogres klientu apkalpošanas centru, Nodarbinātības valsts aģentūras Ogres filiāli, kā arī viesojās metālapstrādes uzņēmumā  SIA “EkoEL” Tīnūžu pagastā.