Pašvaldība Ogres novads Ziņas, jaunumi
Salūts virs Ogres pilsētas

Līdz šim novērots, ka 31. decembrī pirotehnikas izstrādājumu izmantošana tiek uzsākta jau plkst. 23.00, kas liecina par atsevišķas sabiedrības grupas uzskatiem un vēlmi paust atbalstu un piederību Krievijas režīmam, kas nesakrīt ar Latvijas sabiedrības vairākuma vērtībām.

Ogres novada pašvaldības dome šī gada 21. decembrī ir pieņēmusi lēmumu par saistošo noteikumu Nr. 30/2023 “Par uguņošanas ierīču un skatuves pirotehnisko izstrādājumu izmantošanas laiku” izdošanu. Šie noteikumi ir publicēti oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” un ir pieejami izdevuma oficiālo publikāciju arhīvā. Tie stājas spēkā 30. decembrī un ir attiecināmi uz gaidāmo gadumiju.

Jaunie saistošie noteikumi nosaka uguņošanas ierīču un skatuves pirotehnisko izstrādājumu izmantošanas laiku Ogres novada administratīvajā teritorijā gadumijā (31. decembrī un 1. janvārī), paredzot, ka uguņošanai šajās dienās atvēlēta 1 stunda: no 31. decembra plkst. 24.00 līdz 1. janvāra plkst. 1.00.

Pārējā laikā minētājos datumos uguņošanas ierīču un skatuves pirotehnisko izstrādājumu izmantošana ir aizliegta. Šī aizlieguma ievērošanu kontrolēs Valsts policija un Ogres novada Pašvaldības policija.

Šādi saistošie noteikumi, kas ierobežo pirotehnisko izstrādājumu izmantošanu gadumijā, būtiski uzlabos arī situāciju attiecībā uz mājdzīvnieku drošību svētku uguņošanas laikā. Kā zināms, daudziem no tiem uguņošanas radītais troksnis un gaisma izraisa bailes un stresu. Zinot, ka uguņošanai atvēlēta vien stunda, mājdzīvnieku saimnieki varēs labāk parūpēties par saviem mīluļiem, šīs stundas laikā nodrošinot to atrašanos situācijai piemērotā vidē.

Ogres novada pašvaldība lēmumu par šādu saistošo noteikumu izdošanu pieņēmusi atbilstoši Saeimas 2023. gada 28. septembrī apstiprinātajā Nacionālās drošības koncepcijā noteiktajam, ka ir veicināma sabiedrības vairākuma saliedēšana ap kopīgām vērtībām, kuru pamatā ir valsts neatkarība, un ka atbildīgajām valsts institūcijām ir jāturpina mērķtiecīgs darbs, lai mazinātu svešu režīmu atstātā mantojuma atrašanos Latvijas kultūrvidē. Šo prioritāšu ievērošana ir īpaši nozīmīga, ņemot vērā starptautiskās drošības situācijas būtisku pasliktināšanos pēc Krievijas uzsāktā pilna mēroga kara Ukrainā.

Pirotehnisko izstrādājumu aprites likuma 27. pants paredz administratīvo atbildību par pirotehnisko izstrādājumu aprites noteikumu pārkāpšanu, nosakot, ka fiziskajai personai piemēro naudas sodu no septiņām līdz septiņdesmit naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai – no septiņām līdz divsimt astoņdesmit naudas soda vienībām.

Foto: Ekrānšāviņš no Edgara Sparāna video