Pašvaldība Ziņas, jaunumi
11. marts - Lietuvas Republikas Neatkarības atjaunosana dienā

16. februāris ir Lietuvas Republikas Neatkarības diena. Godinot mūsu dienvidu kaimiņus un jo īpaši siltus sveicienus sūtot Ogres novada sadraudzības pašvaldībai Kelmei, gājēju tilti pār Ogres upi Ogres pilsētā šodien iemirdzēsies Lietuvas karoga krāsās – dzeltenā, zaļā un sarkanā.

Šāda tradīcija tika aizsākta jau pirms dažiem gadiem. Izmantojot uz Ogres pilsētā esošajiem gājēju tiltiem uzstādītās LED gaismas instalācijas, Ogres novada pašvaldība nozīmīgos svētkos sveic novada sadraudzības pilsētas, apliecinot savu cieņu un solidaritāti.

Kelme ir kādreizējā Ogres rajona sadraudzības pašvaldība. Ņemot vērā administratīvi teritoriālās reformas ietvaros notikušās izmaiņas, 2010. gadā sadraudzības līgums tika atjaunots starp Kelmes pašvaldību un Ogres novada pašvaldību, aptverot tādas iespējamās sadarbības jomas kā uzņēmējdarbība, lauksaimniecība, vides un tehniskie projekti, izglītība, kultūra, sports un tūrisms.

Lietuvas karogs sastāv no trim vienāda platuma horizontālām joslām. Augšējā josla ir dzeltenā, vidū ir zaļā, bet apakšējā josla ir sarkanā krāsā. Dzeltenā krāsa karogā apzīmē Lietuvas dzeltenos tīrumus, zaļā — tās laukus, bet sarkanā — visas par Lietuvu izlietās asinis.