Ogres novads Ziņas, jaunumi
Madlienas pasta ēka

Šī gada 2. jūlijā tikās Ogres novada pašvaldības un Valsts Akciju sabiedrības (VAS) “Latvijas Pasts” pārstāvji, lai pārrunātu pasta pakalpojumu tarifus, kā arī to, kādas pārmaiņas pasta pakalpojumu saņemšanā sagaida Ogres pilsētas iedzīvotājus.

Ogres novada pašvaldība joprojām nemainīgi uztur prasību saglabāt visas Ogres novadā esošās pasta nodaļas. Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš: “Novada pagastos dzīvo daudz senioru, kuriem mūsdienu tehnoloģiju izmantošana rēķinu apmaksai un citu pakalpojumu saņemšanai ir apgrūtināta. Viņi turpina izmantot pasta pakalpojumus rēķinu apmaksai, taču ne tikai. Pasts pilda lauku reģionos tik ļoti būtisko socializēšanās funkciju.” VAS “Latvijas Pasts” vadība tikšanās laikā apstiprināja, ka pasta nodaļas novada teritorijās saglabās, tai skaitā Madlienas pasta nodaļu, kura vēl nesen bija iekļauta slēdzamo sarakstā.

Tikšanās laikā tika pārrunāts arī tāds būtisks jautājums kā pasta pakalpojumu pieejamība Ogres pilsētā, ņemot vērā faktu, ka vēsturiskā Ogres pasta ēka ir nonākusi privātīpašnieka rokās un tajā esošo pasta nodaļu plānots slēgt.

Ar VAS “Latvijas Pasts” ir panākta vienošanās, ka vasaras beigās/rudens sākumā, kad savu darbu pārtrauks divas esošās pasta nodaļas – Ogres pasta nodaļa Brīvības ielā 38, kā arī Ogres Mālkalnes prospekta pasta nodaļa Mālkalnes prospektā 26 –, durvis vērs jauna un plaša VAS “Latvijas Pasts” filiāle tirdzniecības centra “Ogres Prestižs” telpās Mednieku ielā 21/23. Tajā tiks nodrošināta vides pieejamība cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kā arī apmeklētāju ērtībām būs pieejams auto stāvlaukums. Turklāt jaunā pasta nodaļa būs pieejama 7 dienas nedēļā.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš komentē “Latvijas Pasta” pakalpojumu plānoto sadārdzinājumu, uzsverot, ka: “Tā kā VAS “Latvijas Pasts” ir valsts kapitālsabiedrība, ir uzskatāms, ka tā pieder visiem Latvijas iedzīvotājiem. Pakalpojumu tarifiem jābūt maksimāli pieejamiem jebkuram, un uz iedzīvotāju rēķina nav jāveido šādas kapitālsabiedrības peļņa. Ogres novada pašvaldība ir aicinājusi VAS “Latvijas Pasts”, kā arī Latvijas Republikas Satiksmes ministriju pārskatīt tarifus, kā arī to aprēķināšanas principus, lai nepaaugstinātu jau tā augsto finansiālo slogu, kas uzlikts uz iedzīvotāju pleciem.”

Plašāk par plānotajām pasta pakalpojumu izmaiņām “Latvijas Pasts” informē izplatītajā paziņojumā presei:

“Latvijas Pasts” nodaļu skaitu būtiski nesamazinās, bet vēstuļu cenu pacels līdz 2,25 eiro