Ogres novada pašvaldības Finanšu komitejas sēdē 21. aprīlī deputāti izskatīja jautājumu par pašvaldības iestāšanos biedrībā “Pierīgas tūrisma asociācija”.
Ogres novada Tūrisma plānošanas un attīstības nodaļas vadītāja Elīna Baltiņa informēja, ka pašvaldībā ir saņemta biedrības “Pierīgas tūrisma asociācija” vēstule ar aicinājumu Ogres novada pašvaldībai kļūt par šīs biedrības biedru. E.Baltiņa skaidroja, ka biedrība veic tūrisma reģiona mārketinga aktivitātes un veicina tūrisma attīstībai labvēlīgu vidi Pierīgā, veidojot un uzturot tūristiem pievilcīgu Pierīgas tēlu, kā arī veicinot sadarbību tūrisma jomā ar tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, kaimiņu pašvaldībām un par tūrismu atbildīgajām iestādēm.
Biedrība sadarbībā ar Ogres novadu projekta “Apkārt Rīgai - vienots tūrisma piedāvājums” ietvaros īstenojusi vairākus pasākumus novada tūrisma objektu un piedāvājumu popularizēšanā. Biedrības plānotās aktivitātes 2022. gadā ietver kopīga tūrisma informācijas materiāla izveidi, informācijas dienas gidiem, reklāmas kampaņas, Pierīgas reģionālā velo maršruta izveidi, dalību starptautiskajās izstādēs, mobilās aplikācijas izstrādi, informatīvo materiālu tulkošanu un citas. Plānotās aktivitātes tiks realizētas par biedru naudas maksājumiem.
E.Baltiņa skaidroja, ka Ogres novada pašvaldība vairākus gadus ir iesaistījusies Pierīgas tūrisma reģiona aktivitātēs – gan projekta “Apkārt Rīgai – vienots tūrisma piedāvājums” ietvaros, gan iepriekš, veidojot kopīgas tūrisma mārketinga aktivitātes ar pašvaldībām, kas atrodas blakus esošajās teritorijās (Daugavas lejteces tūrisma klasteris).
Iepazīstoties ar sagatavoto lēmumprojektu, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis vaicāja, cik liela ir gada maksa, iestājoties biedrībā, un kādi būs ieguvumi. E.Baltiņa atbildēja, ka gada maksa ir 3000 eiro un ieguvumi būtu mazāks finanšu līdzekļu ieguldījums individuālajās tūrisma mārketinga aktivitātēs vietējo un ārvalstu tūristu piesaistei Pierīgas reģionālā tūrisma galamērķa ietvaros, tajā skaitā izmantojot Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalsta programmas, kas pieejamas asociācijai, bet nav pieejamas pašvaldībai; efektīvāks veids ārējo tirgu sasniegšanai (Lietuva un Igaunija); noslodzes mazināšana pašvaldības tūrisma speciālistiem; atvieglota sadarbības veidošana ar dažādiem partneriem, piemēram, Rīgas plānošanas reģionu, LIAA, Rīgas investīciju un tūrisma aģentūru un citiem.
E.Helmanis izteica priekšlikumu iestāties biedrībā uz gadu, pēc tam veicot izvērtējumu, cik auglīga bijusi šāda sadarbība.
Finanšu komitejas deputātiem nebija iebildumu, un lēmumprojekts tika virzīts gala lēmuma pieņemšanai domes sēdē 28. aprīlī.