Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Ventspils novada pašvaldības domes pārstāvji un Ogres novada domes pārstāvji 01.02.2024.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, viņa vietnieks Gints Sīviņš un SIA “Ogres Namsaimnieks” valdes loceklis Kaspars Grīnbergs tikās ar Ventspils novada domes priekšsēdētāju Aivaru Mucenieku, vietnieku investīciju un attīstības jautājumos Andi Zariņu un deputātu Agri Bileskalnu, lai sniegtu savus ieteikumus komunālo pakalpojumu efektivizēšanai.

Tikšanās laikā Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs atzinīgi novērtēja Ventspils novada pašvaldības pārstāvju vēlmi iepazīties ar Ogres novada pieredzi. Par komunālo pakalpojumu apsaimniekošanu un to izmaksām detalizētāk skaidroja G. Sīviņš un K. Grīnbergs.

Šobrīd visā Ventspils novada teritorijā apsaimniekošanas, siltumapgādes, ūdenssaimniecības un decentralizētās kanalizācijas pakalpojumus sniedz SIA “VNK serviss”, kuras 100% kapitāldaļu turētāja ir Ventspils novada pašvaldība. Tā kā Ventspils novadā ir visdārgākais ūdenssaimniecības apgādes pakalpojumu tarifs Latvijā, novada dome meklē risinājumus tā samazināšanai.

Ogres novadā ir viens no zemākajiem ūdenssaimniecības tarifiem valstī, tāpēc Ventspils novada dome lūdza sniegt ieteikumus, kā samazināt ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus

G. Sīviņš ierosināja veikt pašreizējas SIA “VNK serviss” detalizētu auditu, lai varētu noteikt tos faktorus, kas būtiski sadārdzina tarifus. G. Sīviņš un K. Grīnbergs atzīmēja, ka labprāt iepazītos ar veiktā audita rezultātiem un sniegtu savu redzējumu šīs situācijai risināšanai.

Pēc tikšanās Ogres novada pašvaldības domē Ventspils domes pārstāvji apmeklēja Ogres Centrālo bibliotēku, kurā galvenā uzmanība tika vērsta uz ēkas apsildei un dzesēšanai lietoto ūdens-gaiss siltumsūkni ar ārējo kontūru, iepazīstinot ar šī apsildes modeļa īpatnībām un priekšrocībām.

KONTEKSTS

PA “Ogres komunikācijas” ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumus sniedz aptuveni 2 000 lietotājiem. Kopējais ūdensapgādes inženiertīklu garums ir 103 km, kanalizācijas inženiertīklu garums – 112 km. SIA “VNK serviss” patlaban ūdensapgādes pakalpojumus sniedz 2 555 lietotājiem (ūdens ievadu skaits) un kanalizācijas pakalpojumus – 2 218 lietotājiem (notekūdeņu izvadu skaits). Kopējais ūdensapgādes inženiertīklu garums ir 90,5 km, kopējais kanalizācijas inženiertīklu garums – 75,9 km. Komersantam ir 16 nošķirtas ūdensapgādes sistēmas un 16 nošķirtas kanalizācijas sistēmas

Ogres novadā ūdenssaimniecības pakalpojumus nodrošina trīs kapitālsabiedrības – SIA “Ķeguma stars”, SIA “Lielvārdes Remte” un SIA “Ikšķiles māja”, kā arī divas pašvaldības aģentūras – PA “Ogres komunikācijas” un PA “Rosme”, kas nodrošina pakalpojumu Suntažu pagastā.

Ventspils novada pašvaldības domes pārstāvji Ogres Centrālajā bibliotēkā 01.02.2024.