Viens no svarīgākajiem notikumiem pasākuma ietvaros bija šovasar atjaunotās ONKC Lielās zāles atklāšana.
“Kultūras centra Lielās zāles remonts ilgus gadus ir bijis daudzu cilvēku sapnis – gan tiem, kas apmeklē pasākumus, gan tiem, kas strādā kultūras centrā. Tāpēc šodien ir liela gandarījuma sajūta, ka tūlīt vērsim vaļā atjaunotās Lielās zāles durvis,” pirms zāles atklāšanas sacīja Ogres novada Kultūras centra direktore Antra Purviņa. Viņa teica lielu paldies Ogres novada pašvaldībai, kas vienmēr ir atbalstījusi kultūras centru, īstenojot dažādus projektus.
Klātesošos uzrunāja arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, uzsverot, ka pašvaldība pēdējos gados daudz darījusi, lai Ogre atgūtu savu kūrortpilsētas statusu, un, protams, nozīmīga loma tajā ir arī kultūrai. Pašvaldības vadītājs norādīja, ka tagad kultūras centram ir jābūt ar vēl kvalitatīvāku saturu.
Pēc veiktajiem atjaunošanas darbiem Lielā zāle pilnībā atbilst koncertzāles statusam. Zāle ir atjaunota, saglabājot unikālo sienu apdari, tajā tika veikta griestu un sienu apdares atjaunošana, grīdas lakošana un skatuves dēļu grīdas krāsošana, kā arī esošā apgaismojuma nomaiņa - jaunā apgaismojuma sistēma ir daudz mūsdienīgāka un energoefektīvāka. Viens no nozīmīgākajiem atjaunošanas darbu posmiem bija skatītāju krēslu maiņa – uzstādīti 703 jauni krēsli ar paceļamiem sēdekļiem un roku balstiem un 30 paliktņi bērnu sēdvietām.
Jautājums par Lielās zāles atjaunošanu tika aktualizēts jau pirms vairākiem gadiem, jo remontdarbi tajā nav veikti kopš atklāšanas 1988. gadā. ONKC Lielā zāle ar 700 vietām ir lielākā zāle Pierīgā un, pateicoties veiksmīgai atrašanās vietai, ir iecienīta gan Ogres novada, gan Pierīgas kultūras pasākumu apmeklētāju vidū.
Šogad ir atjaunota arī Mazā zāle, kas ir piemērota akustiskās mūzikas koncertiem. Šajā zālē atvērto durvju pasākuma laikā apmeklētāji varēja skatīties kinohronikas par Ogri “Rūpniecība. Kultūras. Kūrorts. Atmoda”, kuras varēja redzēt arī šogad Ogres pilsētas svētkos. Šie unikālie kinokadri rāda Ogres dzīvi laikā no pagājušā gadsimta 30. gadiem līdz pat 90. gadiem.
ONKC lepojas arī ar vēl vienu zāli – Ogres Teātra telpu, kurā darbojas gan Ogres Tautas teātris, gan arī tiek rīkotas viesizrādes, kino seansi, lekcijas un citi nozīmīgi pasākumi. Teātra telpa tika atklāta 2018. gada novembrī un tajā vienlaikus ir iespējams uzņemt aptuveni 80 skatītāju.
Ogres pilsētai ir senas un vērienīgas teātra tradīcijas, 2018. gadā kopā ar Ogres pilsētu tika svinēta Ogres teātra 90 gadu jubileja. Vēstures fakti liecina, ka savulaik teju katrs trešais ogrēnietis bijis iesaistīts teātra spēlēšanā. Savukārt šodien Ogres teātri raksturo profesionalitāte un sasniegumi. Pasākuma laikā Ogres Teātra telpā visi interesenti varēja piedalīties režisora Jāņa Kaijaka vadītā Ogres teātra atvērtajā mēģinājumā topošajam jauniestudējumam “Rītdiena ir tālu” (pēc franču autoru Pjēra Barijē un Žana-Pjēra Gredī komēdijas “Četrdesmit karāti” motīviem).
Pasākuma ietvaros tika atklāta arī akcijas "Foto sestdiena Ogrē" laikā tapušo darbu izstāde “Viens kadrs", kurā apskatāmi aptuveni 20 autoru darbi. Akcija norisinājās 23.-24.augustā Ogres pilsētas svētku "Dzīve ir kino!” ietvaros un to organizēja biedrība "Esi radošs!" ar Ogres novada pašvaldības atbalstu projektu konkursa "R.A.D.I. Ogres novadam" ietvaros.
Atklājot izstādi, ONKC direktore Antra Purviņa pauda gandarījumu, ka Izstāžu zāle 2.stāva vestibilā pie Deju zāles ir nodota foto kluba "Ogre" rīcībā, kurš ar saviem darbiem regulāri priecē apmeklētājus. Savukārt foto kluba "Ogre" vadītāja Dace Voitkeviča pateicās ONKC par lieliskām telpām, kurās foto klubs var ne tikai radīt, bet arī parādīt savus darbus plašākai publikai. Izstādes atklāšanā piedalījās arī E.Helmanis, kurš uzsvēra, ka fotogrāfija viņam ir īpaši tuvs žanrs, jo teksta autors var ļaut vaļu fantāzijai, bet fotogrāfija nekad nemelo.
Lielās zāles 2. stāva vestibilā tika atklāta Vitauta Mihalovska izstāde "Atmodas laiks", kas būs apskatāma līdz 1.decembrim. Jāatzīmē, ka kopš vestibila atjaunošanas šī jau ir otrā fotomākslinieka izstāde.
Pasākuma laikā apmeklētāji varēja iepazīties ar amatiermākslas kolektīviem, kas darbojas ONKC - kopā 17 kolektīvu dalībnieki - dejotāji, dziedātāji, audējas un citi kolektīvu pārstāvji stāstīja par sevi un rādīja priekšnesumus. Tāpat ONKC telpās varēja izbaudīt mēmo kino tapiera - pianista pavadījumā, apskatīt Ogres Vēstures un mākslas muzeja veidotu akvareļu izstādi par Ogrē uzņemtām filmām, “Grāmatu un mākslas ielā” iepazīties ar dažādiem izdevumiem un mākslas priekšmetiem, kā arī Mākslas zonā zem kultūras centra kāpnēm notika pasākums jauniešiem – diskoballe.
Jāatzīmē, ka bijušajās kultūras centra garāžās izveidotā Mākslas zona 150 m2 platībā tika atklāta 2016. gadā. Iztīrītā un sakārtotā telpa ir lieliski piemērota mākslas darbu eksponēšanai, kā arī citu kultūras notikumu organizēšanai. Tās galvenais uzdevums - būt par vietu, kur top laikmetīgā māksla, būt kā magnētam jaunajiem talantiem, kas vēlētos īstenot pirmos soļus mākslā. Šim nolūkam mākslas zona sākusi sadarbību ar Latvijas Mākslas akadēmiju.
Atvērto durvju pasākuma apmeklētājiem bija iespēja arī piedalīties ekskursijā “Neredzamais kultūras centrs”, kurā varēja ieraudzīt citu kultūras centru - redzēt telpas, ko apmeklētāji ikdienā neredz, piemēram, aizskatuvi, gaismu un skaņu telpu, plašos gaiteņus un citas vietas.
Ogres novada Kultūras centrs ir uzcelts 1988. gadā un tā misija ir caur kultūras un mūžizglītības prizmu stiprināt piederības sajūtu savai pilsētai un novadam. 13 000 m2 plašais kultūras centrs piepildīts ar augstvērtīgu saturu – tajā darbojas 29 amatiermākslas kolektīvi, kuru dalībnieki dzied, dejo, muzicē, spēlē teātri un auž. Regulāri notiek koncerti, viesizrādes, kinosenasi, balles un citi pasākumi.
“Ogres Kultūras centrs, nedaudz pamainot vārdus vietām “Ogre. Centrs. Kultūra.”, mēs saprotam, ka Ogrē centrā ir kultūra. Šī vārdu spēle pasaka ļoti daudz, par ko liecina arī lielā rosība Ogres novada Kultūras centra atvērto durvju pasākumā,” pasākuma ietvaros uzsvēra A. Purviņa.
Pēdējos gados ONKC īstenoti arī citi nozīmīgi atjaunošanas darbi – atjaunota Lielās zāles ieeja, vestibili, kāpnes un automašīnu stāvlaukumi.