Izglītība Ziņas, jaunumi
Ogres novada logopēdi

Ogres novada logopēdi pilnveido sevi semināros, vebināros, kursos

Ogres novada apvienošanās rezultātā arī logopēdijas jomu speciālistu pulks tapa kuplāks. Vienkopus sanāca bijušā Ogres, Ikšķiles, Lielvārdes, Ķeguma novada logopēdes, lai vienotos par kopīgu dokumentāciju izglītības iestādēs. Kopīgi izstrādājām logopēda atzinuma paraugu, dalījāmies pieredzē.

Aizrautīga, lietderīga un izzinoša meistarklase norisinājās Jumpravā - Valdemāra pamatskolā. Meistarklases mērķis bija iepazīstināt  logopēdes ar inovatīvām metodēm - miofunkcionālās terapijas elementu izmantošanu logopēda darbā, Montessori materiālu pielietošanu valodas nodarbībās, Barboleta metodes priekšrocībām, kā arī paplašināt redzes loku par speciālās  izglītības aspektiem un izglītības iestādes nozīmīgumu bērniem ar funkcionāliem, garīgās veselības  un garīgās attīstības traucējumiem.  Paldies Valdemāra pamatskolas direktorei Benitai Lisovskai un visam kolektīvam par atsaucību un rūpēm. Skolēni izglītības iestādē jūtas kā otrajās mājās - aprūpēti, cienīti un šeit tiek sniegta viņiem nepieciešamā apmācība spēju līmenī pēc individuāliem izglītības plāniem.

Logopēdēm bija iespēja piedalīties Oveselības interaktīvajā, izglītojošajā nodarbībā “Stress dzīvē un darbā” - paplašināt savu izpratni par psihoemocionālajiem darba vides riska faktoriem un to ietekmi uz cilvēka labsajūtu; kā arī apgūt dažādas stresa vadības un iekšējo resursu atjaunošanas taktikas.

 Skolēnu rudens brīvlaikā Ikšķiles vidusskolas logopēde, Evija Landrāte, dalījās ar savu pieredzi par vārdu krājuma paplašināšanas metodēm bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.

 Novembra sākumā Ogres novada izglītības iestāžu pārstāvjiem tiešsaistes seminārā bija iespēja noklausīties un uzzināt par silto smilšu terapiju bērnu un pieaugušo cilvēku dzīvē un par digitālo platformu SpeakTx. Apmeklējot silto smilšu nodarbības, ar īpašu metodiku tiek nodrošināta  bērna  vispārējā attīstība un sekmēti  fiziskie  un emocionālie  pašregulācijas procesi.  SpeakTX ir platforma ikvienam, kurš vēlas uzlabot savu valodu un runu, virtuālais tilts starp pacientu un logopēdu. Tas ir domāts gan bērniem ar runas un valodas traucējumiem, gan pacientiem  ar neiroloģiskiem traucējumiem, lai palīdzētu un nodrošinātu rehabilitācijas procesu. Logopēdiem SpeakTX ir palīgrīks un datubāze vingrinājumiem un terapijai (atsauce: no speaktx.com).

Esmu pateicīga ikvienam, kurš piedalījās  rīkotajos pasākumos - gan lektoriem, gan dalībniekiem, gan arī Ogres Centrālās bibliotēkas personālam. Vislielākie pateicības vārdi tiek veltīti Ogres novada logopēdēm, kuras ir atsaucīgas un apmeklē pilnveides seminārus, vebinārus, kursus. 

Informāciju sagatavoja ONIP izglītības metodiķe logopēdijā Evija Lazdiņa

 

Ogres novada speciālās pedagoģes, psiholoģes un logopēdes gūst vērtīgas zināšanas pieredzes apmaiņas braucienos un praktiskās darbnīcās

Ogres novada speciālās pedagoģes, psiholoģes un logopēdes 29. septembrī devās pieredzes apmaiņā uz Gaismas pamatskolu, kur  bija iespēja gan vērot atklātās stundas, gan konsultēties ar izglītības iestādes speciālistiem par tematisko plānu un individuālo plānu izstrādi un īstenošanu. Gaismas pamatskolas pārstāves bija ļoti atsaucīgas un dalījās ar Ogres kolēģēm ar vairākiem metodiskajiem materiāliem, kurus turpmāk speciālistes varēs izmantot praktiskajā korekcijas darbā.

Ogres novada izglītības psihologi 6. oktobrī tikās seminārā “MAK zelta likumi”, lai kopā ar lektori Sanitu Strodu papildinātu savas zināšanās un praktiskās iemaņas asociāciju kāršu pielietošanā darbā ar izglītojamajiem. Ogres novadā jau gadu desmitiem psihologi regulāri tiekas ne tikai lai slīpētu savas profesionālās pamatprasmes, bet arī apgūtu ko jaunu. Arī šajā reizē, caur radošu darbību, bija iespēja ne tikai savu instrumentāriju papildināt ar jaunu projektīvo metodi, kuras pielietojumu dot iespēju klientam atklāt vairāk savu emocionālo pasauli, formulēt grūtības un gūt iespējamos risinājumu ceļus, bet arī pašiem vairāk atklāt savas stiprās puses un izaicinājumus, sevi kolēģu kopā – kļūt vienotākiem.

2022. gada 10. novembrī izglītības psiholoģijas un speciālās izglītības jomu metodiķes - Renāte Ločmele un Daira Kristapsone, sadarbojoties ar Kokneses pamatskolas – attīstības centra speciālistiem, aicināja uz praktisko darbnīcu  "Atbalsts izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām. Speciālistu ieteikumi un rekomendācijas" Ogres novada izglītības iestāžu atbalsta komandas: izglītības psihologus, speciālos pedagogus, logopēdus.

Atbalsta jomas darbība, lai īstenotu Ogres novada izglītības virsmērķi: Pozitīva un vērtīga mācību pieredze un sasniegumi katram, ir komandas darbs, ko varam veikt tikai kopīgi mācoties un pilnveidojot savas prasmes katrs atsevišķi un visi kopā. Tādēļ caur diskusijām un darba grupās tika gan aktualizētas veiksmes un izaicinājumi, palīdzot ik vienam skolēnam mācību procesā sasniegt maksimālos mērķus: gūt zināšanas, prasmes un iemaņas, gan apkopoti tālākās sadarbības virzieni un vajadzības atbalsta jomā kopumā.

Noslēgumā jāatzīst, ka domājot par iekļaujošo izglītību un tās īstenošanu, bieži uzsvars likts uz bērniem ar dažāda rakstura mācību grūtībām, salīdzinoši maz laika veltot apdāvināto bērnu atbalstam. Tādēļ noteikti turpināsim augt kopā, jo tikai kopienā ir spēks!

Informāciju sagatavoja ONIP izglītības metodiķe izglītības psiholoģijā Renāte Ločmele, ONIP izglītības metodiķe speciālajā izglītībā Daira Kristapsone