Pašvaldība
Ogres novada 100 personības

“Savas tautas un valsts vēsturi mēs rakstām visi – pa burtam, vārdam, teikumam –, ietverot visu, kas ar mums dzīvē ir noticis, ko katrs ir darījis savas dzimtās vietas, ciema, pagasta, pilsētas, novada, valsts labā. Tagadējā Ogres novada teritorijā visos laikos ir dzīvojuši un darbojušies cilvēki, ar kuriem varam lepoties no paaudzes paaudzē.

Grāmata “100 Ogres novada personības” ietver stāstus par dažādu gadagājumu un darbības jomu novadniekiem, kuri aizgājuši aizsaulē, atstājot nākamajām paaudzēm paliekošas vērtības. Šie stāsti ir cieņas apliecinājums 100 personību veikumam viņu dzīves gaitā,” grāmatas ievadā raksta Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.

Grāmatā iekļautās personības pārstāv visdažādākās darbības jomas – tautsaimniecību, politiku, mākslu, mūziku, izglītību un sportu.

“Līdzās visā Latvijā pazīstamu cilvēku – mākslinieku, mūziķu, rakstnieku, ārstu, zinātnieku, sportistu – dzīvesstāstiem grāmatā lasāmi arī pagastu un pilsētas cilvēku – skolotāju, ārstu, vietējās varas pārstāvju, kolhozu priekšsēdētāju, sabiedriskā darba veicēju – likteņstāsti. Latvijas valsts ir varējusi tapt, pastāvēt un augt, tikai pateicoties šādām darbīgām un nesavtīgām personībām,” saka grāmatas sastādītāja, Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktora Evija Smiltniece.

Izdevuma tekstu autori ir gan Ogres Vēstures un mākslas muzeja un citu muzeju speciālisti, gan vēsturnieki un žurnālisti, savukārt grāmatā izmantotās fotogrāfijas iegūtas dažādos Latvijas muzejos, Ogres Centrālajā bibliotēkā un novada pagastu bibliotēkās, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā, Latvijas Nacionālajā arhīvā, Latvijas augstskolu arhīvos, kā arī grāmatā iekļauto personību tuvinieku personīgajos arhīvos.

Grāmatu sagatavoja Ogres Vēstures un mākslas muzejs, tā izdota ar Ogres novada pašvaldības finansiālu atbalstu.

Grāmatu izdevis apgāds “Jumava”.

Jaunais izdevums interesentiem būs pieejams Ogres Centrālajā bibliotēkā un Ogres novada pagastu bibliotēkās.