Kopš pagājušā gada augusta Ogres Mūzikas skola ar Nordplus Jauniešu programmas finansiālu atbalstu īsteno starptautisku projektu “Inovatīvais mūzikas tilts” (“Innovative Bridge of Music”).
Projekts tiek realizēts sadarbībā ar trim partnerinstitūcijām – Jehvi Mūzikas skolu (Igaunija), Kelmes Aļģirda Lipeikas Mākslas skolu (Lietuva) un Keravas Mūzikas institūtu (Somija), un tā ietvaros tiek organizētas audzēkņu un pasniedzēju apmaiņas vizītes visās iesaistītajās valstīs, kā arī tiek veidots kopīgs “Nordplus” orķestris un sniegti koncerti. Tādejādi tiek veicināta sadarbība starp Ziemeļvalstu un Baltijas valstu skolām, paaugstināta bērnu un jauniešu interese par mūziku, nodrošināta pieredzes un zināšanu apmaiņa mūzikas skolotāju starpā un veicināta inovatīvu risinājumu ieviešana mūzikas izglītībā.
Oktobrī jau norisinājās audzēkņu un pedagogu apmaiņas vizīte Jehvi Mūzikas skolā Igaunijā, kurā piedalījās arī desmit pārstāvji no Ogres Mūzikas skolas. Laikā no 28. janvāra līdz 2. februārim notika nākamais pasākums projekta ietvaros – visu partnerskolu audzēkņu un pedagogu muzikāla tikšanās Keravas Mūzikas institūtā Somijā. Ogres Mūzikas skolu tajā pārstāvēja direktors Atvars Lakstīgala, klavierspēles pasniedzēja Astra Lazdiņa un 8 audzēkņi – vijolnieces Alise Keita Driviniece un Melānija Mikožāne, čelliste Katrīne Zariņa, flautistes Anna Enija Braunere un Anfisa Aleksejeva, klarnetisti Matīss Martukāns un Kristers Konušs, kā arī trompetists Dāvis Jānis Bedikers.
Jau ilgāku laiku skolas audzēkņi apguva Keravas Mūzikas institūta atsūtīto nošu materiālu – slavenā somu komponista Žana Sibēliusa skaņdarbus un vijolnieka Mauno Jarvela aranžēto somu tautas mūziku, kā arī gatavoja individuālos priekšnesumus. Vizītes gaitā notika divi koncerti skolās, kuros katrs no bērniem un jauniešiem atskaņoja vienu skaņdarbu, savukārt noslēguma koncertā 1. februārī viesu un mājinieku individuālie priekšnesumi bagātināja koncerta kopīgo programmu. Tās ietvaros muzicēja gan šīs nedēļas laikā izveidotais akordeonistu ansamblis, gan arī starptautiskais pūtēju orķestris (ko diriģēja Ogres Mūzikas skolas direktors Atvars Lakstīgala) un apvienotais “Nordplus orķestris”, atskaņojot iepriekš apgūtos somu skaņdarbus. Kopumā koncertā piedalījās 66 bērni un jaunieši.
Papildus mēģinājumiem un koncertiem apmaiņas dalībniekiem – gan audzēkņiem, gan pasniedzējiem – bija iespēja redzēt, kā norisinās mācību process Keravas Mūzikas institūtā, vērot Helsinku Mūzikas Centrā notiekošo Helsinku Filharmonijas orķestra mēģinājumu, apmeklēt izglītības iestādes un muzejus, iepazīt Keravu un Helsinkus. Pedagoģiskajam personālam bija lieliska iespēja dalīties ar zināšanām un pieredzi meistarklasēs un ikdienas nodarbībās, sniegt ieteikumus un uzklausīt padomus, apmainīties ar nošu materiāliem. Savukārt bērniem un jauniešiem apmaiņas vizīte dod iespēju iepazīt savus vienaudžus no citām valstīm.
Vienlaikus ar Keravā notikušo apmaiņas vizīti projekta ietvaros norisinājās arī divi citi pasākumi. Ogres Mūzikas skolas sitaminstrumentu spēles pedagogs Modris Krūmiņš, kā arī pasniedzēji no Keravas un Jehvi devās pedagogu apmaiņas vizītē uz Kelmi Lietuvā, bet Jehvi klavierskolotāja Jeļena Anufrikova, Kelmes trompetes spēles pasniedzējs Sauļius Jankeliunas un Keravas klavierskolotāja Elisa Jervi nedēļu viesojās Ogres Mūzikas skolā.
Arī rudenī Ogre uzņems ciemiņus – pie mums ieradīsies visu triju partnerskolu audzēkņi, lai kopā ar Ogres Mūzikas skolas bērniem un jauniešiem sniegtu koncertus, tai skaitā arī visiem kopīgi atskaņojot latviešu autoru skaņdarbus. Savukārt 2019. gada ziemā norisināsies projekta pēdējais pasākums – audzēkņu apmaiņas vizīte un noslēguma koncerts Kelmē.