Ogres novads Ziņas, jaunumi
Ogres Goda pilsoņi 2023

Februāris ir Ogres jubilejas mēnesis – 1928. gada februārī Ogres miestam tika piešķirtas pilsētas tiesības. Gadu gaitā Ogre ir attīstījusies, augusi, ieguvusi valstspilsētas statusu un pievienojusies Latvijas lielo pilsētu saimei.

Ogre ir arī 2021. gada Administratīvi teritoriālās reformas rezultātā izveidotā Ogres novada administratīvais centrs.

Atzīmējot Ogres pilsētas 95. dzimšanas dienu, 24. februāra pēcpusdienā Ogres novada Kultūras centrā notika svētku pasākums, kurā pirmo reizi satikās vēsturisko Ikšķiles, Ķeguma, Lielvārdes un Ogres novadu pašvaldību augstāko apbalvojumu ieguvušie iedzīvotāji – Ikšķiles Goda novadnieki, Ķeguma novada Lepnumi, Goda Lielvārdieši, Ogres Goda pilsoņi, kā arī jaunā novada pašvaldības augstākā apbalvojuma – titula Ogres Goda novadnieks – saņēmēji. Šie cilvēki pārstāv dažādas darbības jomas – sportu, kultūru, izglītību, veselības aprūpi, labdarību un citas.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, pasākuma dalībniekus sveicot Ogres pilsētas svētkos un pateicoties viņiem par devumu savas apdzīvotās vietas visa novada attīstībā, atgādināja arī, ka Ogres pilsētas jubileja diemžēl sakrīt ar traģiskajiem notikumiem Ukrainā, kur jau gadu notiek Krievijas izraisītā  karadarbība. “Ukraiņi cīnās ne tikai par savu, bet arī mūsu brīvību – ja kritīs Ukraina, tad karš klauvēs pie mūsu durvīm,” uzsvēra domes priekšsēdētājs. Viņš pateicās visiem Ogres novada iedzīvotājiem, ar kuru palīdzību tika saziedotas automašīnas un citas nepieciešamās preces Ukrainas iedzīvotājiem un karavīriem.

Pasākuma dalībnieki ar  klusuma brīdi godināja Krievijas izraisītajā karā bojā gājušo Ukrainas karavīrus un civiliedzīvotāju piemiņu.

Kā jau pirmajā tikšanās reizē pieklājas, pasākuma gaitā tā dalībnieki iepazīstināja ar sevi, savu darbību, uzzināja vairāk cits par citu, kā arī izteica novēlējums pārējiem – galvenokārt veselību, spēku izturēt grūtības un mieru pasaulē.

Ar skaistu koncertu visus priecēja dziedātāji Inese Bagele un Dainis Skutelis, kā arī akordeoniste Inita Āboliņa.