Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Ogres Centrālā bibliotēka

Balvu pasniegšana konkursu Latvijas Būvniecības gada balva 2021 un Latvijas Gada inženieris būvniecībā 2021 laureātiem notika Āgenskalna tirgū 2022. gada 11. martā.

Būvniecības gada balva

Konkursa Latvijas Būvniecības Gada balva 2021 GRAND PRIX tika piešķirts diviem objektiem - Ogres Centrālā bibliotēka (pasūtītājs Ogres novada pašvaldība, projekts PBR, Rūdis Rubenis, Valdis Onkelis, būvnieks RERE BŪVE, būvuzraudzība Firma L4) un Valmieras Jāņa Daliņa stadions (pasūtītājs Valmieras novada pašvaldība, projekts Juris Šūpols, Ivars Šļivka, būvnieks YIT INFRA, būvuzraudzība Būvuzraugi LV).

Savukārt nominācijā “Inženierbūve – jaunbūve” 3.vieta konkursā piešķirta jaunajam straumvirzes aizsargmolam pie Ogres upes ietekas Daugavā (pasūtītājs Ogres novada pašvaldība, projekts Meliorprojekts, būvnieks Valkas meliorācija, būvuzraudzība Firma L4).

Konkurss šogad notika jau astoto gadu un to organizē biedrība Building Design and construction council (BDCC), www.buvniekupadome.lv. Konkursam tika saņemts 121 pieteikums 10 nominācijās. Visi konkursam pieteiktie objekti aplūkojami izstādē Rīgā, Līvu laukumā līdz pat aprīļa beigām.

Konkursa misija un mērķis ir sniegt ieguvumu visai sabiedrībai, piedāvājot izsmeļošu informāciju par arhitektūras objektiem un būvēm, to pasūtītājiem, projektētājiem un būvniekiem. Būvobjekti nav tikai nosaukums un finansējums, katrs no tiem pulcē kompetentu speciālistu komandu – cilvēkus, kuriem pateicoties top ēkas un būves sabiedrības vajadzībām.

Latvijas būvniecības nozarē 2021. gads iezīmējies ar salīdzinoši lieliem, nozīmīgiem sabiedriskas funkcijas objektiem. Arī Ogres novadā pagājušajā gadā ekspluatācijā tika nodoti vairāki būvobjekti, piemēram, Ogres Centrālā bibliotēka, aizsargmols, gājēju tilts pār Ogres upi.

Būvniecības gada balva

Vairāk par konkursu: Latvijas Būvniecības gada balva 2021 – laureāti : Building Design & Construction Council (buvniekupadome.lv)