Sociālā palīdzība
Ogrē viesojas sociālie darbinieki no Kokneses

Kokneses novada domes Sociālā dienesta vadītāja Baiba Tālmane stāsta, ka kopā ar kolektīvu katru gadu dodas pieredzes apmaiņas braucienā uz citu pašvaldību sociālajiem dienestiem. Šogad ir izvēlēts Ogres novads, jo tuvojas administratīvi teritoriālā reforma, kuras rezultātā Kokneses novads tiks apvienots ar Aizkraukles novadu. “Ogres novada Sociālais dienests jau šobrīd nodrošina pakalpojumus plašai administratīvajai teritorijai, un pēc administratīvi teritoriālā reformas tā darbības lauks tikai palielināsies. Mēs vēlamies iepazīties ar kolēģu pieredzi, kā organizēt sociālo darbu lielā administratīvā teritorijā, lai nodrošinātu kvalitatīvu sociālos pakalpojumu sniegšanu.”

ONSD vadītāja Sarmīte Ozoliņa un vadītājas vietniece Ilona Reinholde viesus iepazīstināja ar sociālā dienesta telpām, darbību, situāciju novadā sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības jomā, kā arī darba organizāciju, aktuālajām problēmām un turpmākajām attīstības iecerēm. Viesi no Kokneses konsultējās arī ar ONSD speciālistiem par jautājumiem, kas saistīti ar darba specifiku. Ņemot vērā, ka atkal valstī strauji pieaug ar Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits, tika pārrunāts, kā abās pašvaldības tika nodrošināta sociālo pakalpojumu sniegšana pavasarī, kad valstī bija izsludināta ārkārtas situācija, un kā pašlaik noteiktie ierobežojumi ietekmēs sociālo dienestu turpmāko darbību.

Pēc vizītes viesi atzinīgi novērtēja ONSD plašās un mūsdienīgās telpas. Būtiski, ka visi sociālie pakalpojumi pieejami vienuviet, kas iedzīvotājiem atvieglo to saņemšanu. Pārstāvji no Kokneses atzina, ka ONSD valda patīkama atmosfēra, ko rada gan mājīgās telpas, gan profesionāli un atsaucīgi speciālisti. “Esam pateicīgas par iespēju viesoties Ogres novadā, kur esam ieguvušas daudz vērtīgas informācijas, kas mums noderēs turpmākajā darbā. Sakām paldies Ogres novada Sociālajam dienestam par viesmīlīgo uzņemšanu.”