Pašvaldība
Ogrē viesojās delegācija no Austrumukrainas
Saite uz fotogaleriju

Popasnas pārstāvji Ogrē ieradās, lai klātienē iepazītos ar mūsu pilsētu, pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas un noslēgtu sadarbības līgumu ar Ogres novada pašvaldību. Ierosme šādai vizītei radās pagājušā gada rudenī, kad Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns Elmārs Pļaviņš, apmeklējot Austrumukrainu un tai skaitā arī Luhanskas apgabalu, tikās arī ar Popasnas pašvaldības pārstāvjiem un redzēja militārā konflikta radītos postījumus – sagrautās ēkas un izpostītās cilvēku dzīves.

Visi Popasnas pārstāvji – rajona valsts administrācijas un rajona militāri-civilās administrācijas priekšsēdētājs Sergejs Šakuns, administrācijas vadītāja Viktorija Popova, Veselības aprūpes nodaļas vadītāja Natālija Kacarskaja un Izglītības nodaļas vadītāja vietniece Valentīna Šuļika – Latvijā ciemojās pirmoreiz. Viesi apmeklēja Ogres novada pašvaldību, tikās ar tās vadību un dažādu nozaru speciālistiem, gūstot daudz vērtīgas informācijas un apmainoties ar pieredzi pašvaldības darba organizēšanā, izglītībā, sociālajā jomā, kā arī projektu īstenošanā. Ogres 1. vidusskolā viņi tikās ar skolas audzēkņiem, aplūkoja mācību kabinetus un iepazinās ar mācību procesa organizēšanu skolā, kā arī uzzināja vairāk par Latvijas izglītības sistēmu kopumā. Ogres tehnikumā ukraiņiem tika sniegta informācija par šeit piedāvātajām izglītības programmām, tika izrādītas izglītības iestādes telpas un pieejamais mūsdienīgais aprīkojums. Delegācija apmeklēja arī šķeldas katlu māju un Ogres rajona slimnīcu, kur tikās ar slimnīcas vadību un medicīnisko personālu, kā arī iepazinās ar slimnīcas sniegtajiem ambulatorajiem un stacionārajiem pakalpojumiem.

Gan tiekoties Ogres novada pašvaldībā, gan arī Ogres rajona slimnīcā un Ogres 1. vidusskolā, Popasnas pārstāvji sniedza prezentāciju par savu pašvaldību un piecus gadus ilgušās karadarbības sekām (cauri Popasnas rajonam iet frontes līnija), kā arī daudz stāstīja par dzīvi krīzes situācijā un jau paveikto rajona infrastruktūras atjaunošanā. Atsevišķa tikšanās ukraiņiem tika noorganizēta arī ar civilās aizsardzības nodrošināšanā iesaistītajiem dienestiem – Zemessardzes 54. inženiertehnisko bataljonu, Ogres novada pašvaldības policiju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Ogres daļu. Tikšanās laikā šo struktūru pārstāvji iepazīstināja ar savām funkcijām, īstenotajām apmācībām un savstarpējo sadarbību, savukārt ukraiņi dalījās ar savu pieredzi un sniedza ieteikumus rīcībai ārkārtas situācijās.

Vizītes ietvaros viesi apmeklēja arī Ukrainas vēstniecību, iepazina Ogres pilsētu, Rīgu un Jūrmalu, aplūkoja Ogres Vēstures un mākslas muzejā izvietotās ekspozīcijas, devās pastaigā pa Ogres Zilajiem kalniem un Latvijas Universitātes Rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētavu "Babīte", gūstot daudzveidīgu priekšstatu par mūsu kultūrvēsturi, dabu un cilvēkiem un rodot jaunas idejas Popasnas rajona turpmākai attīstībai. Trešdien, 22. maijā, klātesot Ukrainas vēstniekam Aleksandram Miščenko, tika arī parakstīts sadarbības līgums starp Ogres novada pašvaldību un Popasnas rajona valsts administrāciju – rajona militāri civilo administrāciju, apliecinot abu pušu ieinteresētību turpmākās sadarbības attīstīšanā un nostiprināšanā.

Kā vizītes noslēgumā atzina Popasnas rajona pašvaldības pārstāvji, vislielāko iespaidu uz viņiem ir atstājusi tieši Ogre – tās zaļums un sakārtotība, attīstītā infrastruktūra un atsaucīgie cilvēki. Viesi pateicās Ogres novada domes priekšsēdētājam Egilam Helmanim par sirsnīgo uzņemšanu, vēlēja mieru mūsu valstij un izteica cerību, ka šī pirmā tikšanās ir tikai sākums turpmākai abu pašvaldību sadraudzībai, kam varētu sekot pieredzes un zināšanu apmaiņa speciālistu starpā, ukraiņu bērnu un jauniešu vizītes Ogrē, amatiermākslas kolektīvu vieskoncerti un citas aktivitātes.

Pievienotās saites