Pašvaldība
Ogrē viesojās bērni un jaunieši no Ukrainas

Vizītes laikā viņi iepazinās ar Ogres novadu – apmeklēja Ogres novada pašvaldību, kur tikās ar Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Egilu Helmani un izpilddirektora vietnieci Danu Bārbali, Ogres Vēstures un mākslas muzeju, Ogres 1. vidusskolu, Ogres novada Sociālā dienesta Ģimenes atbalsta dienas centru, Zilo kalnu dabas parku, S.Eizenšteina komunikāciju centru Ķeipenē, kā arī gatavoja piparkūkas Ķeipenes piparkūku studijā. Bērni un jaunieši ar saviem rotājumiem no Ukrainas izrotāja arī Ziemassvētku eglīti Brīvības ielā.

Viesi no Ukrainas ciemojās arī Saulkrastos, kur kopā ar vietējiem bērniem piedalījās dažādās sporta aktivitātēs, apmeklēja Saulkrastu velosipēdu muzeju un pastaigājās gar jūras krastu. Tāpat viņi devās ekskursijā pa Rīgas centru un Vecrīgu, apmeklēja "Dzintaru koncertzāli" Jūrmalā, kā arī tikās ar Latvijas vēstnieku Ukrainā Juri Poikānu un Ukrainas vēstnieku Latvijā Oleksandru Miščenko.

Paši ukraiņu bērni un jaunieši ir ļoti pateicīgi par iespēju viesoties Latvijā un sauca to par Ziemassvētku pasaku, bet Ogres novada pašvaldības pārstāvjus par Svētajiem Nikolajiem, kas viņiem šo brīnumu dāvājuši. Viņus esot pārsteidzis gan sakārtotais un izgreznotais Ogres pilsētas centrs, gan bērniem pieejamās iespējas skolā un Ģimenes atbalsta dienas centrā, gan pati valsts kultūra un tradīcijas, kā arī Baltijas jūra, kas, pagaršojot, izrādās nemaz nav sāļa. Kā norādīja bērnu pavadone, ukraiņu un latviešu bērni ātri atrada kopējo valodu, pa šīm nedaudzajām dienām sadraudzējās un apmainījās ar kontaktiem. “Mūsu tautām ir gan daudz kas kopīgs, gan atšķirīgs, bet pēc Latvijas apmeklējuma mēs saprotam, uz ko vēlamies tiekties. Mēs labprāt vēlreiz atgrieztos gan Latvijā, gan Ogrē, tāpēc nesakām “ardievu”, bet “uz redzēšanos,” viņi atzīmēja, braucot prom pozitīvu emociju piepildīti.

Ogres novada pašvaldība ik gadu uzņem bērnus no Ukrainas – tos, kuru ģimenes ir cietušas Krievijas un Ukrainas konfliktā, tā sniedzot morālu atbalstu šiem bērniem un paužot atbalstu ukraiņu tautai un Ukrainas valstij. Šoreiz ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu Ogrē ir ieradušies 27 bērni no 10 līdz 18 gadu vecumam un trīs viņu pavadoņi. Lielākā daļa bērnu un jauniešu ir no Popasnas rajona, taču grupā ir arī viesi no Slovjanskas pilsētas, Berdičivas pilsētas un Žitomiras rajona.

Pievienotās saites