Ogres novads Ziņas, jaunumi
Uzbekistānas vēstnieks vizītes laikā Ogrē sarokojas ar Ogres novada pašvaldības domes piekšsēdētāju Egilu Helmani

1. oktobrī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis vizītē Ogrē uzņēma Uzbekistānas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā V. E. Timuru Rahmanovu un viņa padomnieku Akromu Khodjajevu. Vizītes laikā E. Helmanis ar vēstnieku pārrunāja dažādas sadarbības iespējas, tostarp kultūras un jaunatnes izglītības jomā.

Uzbekistānas vēstnieks apmeklēja arī Ogres Centrālo bibliotēku un Ogres Valsts ģimnāziju, ar ieinteresētību iepazīstoties ar nesen tapušo, mūsdienīgo iestāžu – bibliotēkas un ģimnāzijas, kā arī ar līdzās esošās sporta arēnas darbu un sniegtajām mūsdienīgajām iespējām Ogres novada iedzīvotājiem.

Vizītes noslēgumā vēstnieks iepazinās ar sociālo prasmju izglītības un uzņēmējdarbības centra “Ogres Zelta liepa” darbību. V. E. Timurs Rahmanovs atzinīgi novērtēja sociālā uzņēmuma ieguldījumu gan cilvēku ar īpašām vajadzībām iekļaušanā darba tirgū, gan iekļaujošas sabiedrības veicināšanā.

Vizītes ietvaros tika apspriestas iespējas veidot sadarbību kultūras jomā, tostarp Uzbekistānas kultūras dienas pasākumu organizēšanā Ogrē.

Vēstnieks pauda gandarījumu par Ogres apmeklējumu un vizītes laikā redzēto, novērtējot Ogres novada straujo attīstību, īpaši kultūras un izglītības jomas attīstībā.

2024. gada 1. oktobrī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis vizītē Ogrē uzņēma Uzbekistānas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā