Katru gadu 10. novembrī Latvijā tiek svinēta Mārtiņdiena – svētki, kas iezīmē brīdi, kad rudeni nomaina ziema. Šogad Mārtiņdiena un ikgadējais gadatirgus notika ONKC telpās. Apmeklētājiem bija iespēja izbaudīt ONKC amatierkolektīvu sarūpēto programmu - vokālās studijas “Svilpastes” dziedātāji uzstājās ar latviešu dziesmām tautiskās noskaņās, deju studija “Pīlādzītis” izdejoja Mārtiņu svinības latviešu tautas deju musturos, folkloras kopa “Artava” aicināja ķekatu gājienā, lai būtu mājās svētība, laime, veselība un auglība.
Mārtiņos beidzas klusais veļu laiks, kas sācies Miķeļos, un sākas jautrā ķekatās jeb budēļos iešana, kas turpinās visu ziemu līdz pat Meteņiem. Budēļos ejot, cilvēki ar pārģērbšanos attēlo dažādus zīmīgus cilvēkus un dzīvniekus. Budēļi uzskatīti par svētības nesējiem un viņi katrā sētā ieradās ar jautriem priekšnesumiem, dejām, rotaļām un dziesmām. Ogrē Mārtiņdienas pasākumā bija ieradusies Kaza, kura vadīja svētkus un aicināja klātesošos rotaļās. Kaza arī atgādināja ticējumus, kas senajiem latviešiem saistījušies ar Mārtiņdienu, viens no tiem vēsta, ja Mārtiņa diena ir jauka un skaidra, kā tas bija šogad, tad ziemā būs liels sals.
Mārtiņdienas pasākumā goda vietā bija arī Ciemupes iedzīvotāju sarūpētie skaistākie ķirbju un kabaču skaistumkonkursa dalībnieki.
Ogrē kā tradīcija Mārtiņos ir kļuvusi arī tirgošanās. Šoreiz savu produkciju piedāvāja vairāk nekā 70 tirgotāji. Ikvienam bija iespēja iegādāties gan rudens dārza veltes, gan amatu meistaru adījumus un rotājumus.