Pašvaldība
Ogre ietērpjas Lieldienu rotā

Pilsētu rotās zaķi un Lieldienu olas, kuru krāsojums ir veidots pēc Vilhelma Purvīša glezniecības motīviem. Skvēriņā pie Mālkalnes prospekta un Lapu ielas krustojuma un pie Ogres Vēstures un mākslas muzeja, kā arī satiksmes rotācijas aplī Mālkalnes prospekta galā novietota ola ar V. Purvīša gleznu motīviem, savukārt skvērā pie Ogres novada pašvaldības administrācijas ēkas, Brīvības un Tīnūžu ielas krustojumā, uz strūklaku baseina novietotas četras olas, uz kurām izvērsta V.Purvīša gleznas “Ziedonis” kompozīcija. Lieldienu dekorējumu papildinās arī mazāka izmēra olas, kas tiks izvietotas kokos ēkas “Pie zelta liepas” tuvumā, kur jau gozējas Lieldienu zaķi.

Gleznotājs, Latvijas nacionālās ainavu glezniecības izveidotājs Vilhelms Kārlis Purvītis dzimis 1872. gada 3. martā Zaubes pagasta “Vecjaužos”, tagadējā Taurupes teritorijā. Šajās mājās aizvadīti pirmie 16 glezniecības klasiķa dzīves gadi. Tagadējā mājas īpašniece Nīderlandes pilsone, muzeju mārketinga un muzeju kultūrpolitikas speciāliste Margrieta Lestradena šeit vēlas izveidot starptautisku mākslas centru.

Vilhelms Purvītis ir pirmais latviešu gleznotājs, kas konsekventi veltījis savu mākslu Latvijas dabas attēlošanai. Ietekmēdams divas mākslinieku paaudzes, viņš latviešu glezniecībā iedibinājis savu tradīciju, “purvītisko skolu”. V.Purvīša mākslas spēks ir viņa vitalitāte un spēja saglabāt savu pasaules redzējuma būtisko kodolu. Mākslinieks bijis Latvijas Mākslas Akadēmijas dibinātājs un pirmais rektors, Dabasskatu glezniecības meistardarbnīcas vadītājs, Latvijas Universitātes Arhitektūras fakultātes tēlotājas mākslas darbnīcas vadītājs, profesors. Rīgas Pilsētas mākslas muzeja direktors, izveidojis muzeja latviešu mākslas nodaļu. Visu ārzemēs sarīkoto latviešu mākslas izstāžu ģenerāldirektors (līdz 1940). Purvīša radīto darbu skaits sniedzas tūkstošos, diemžēl vairākums gājis bojā 1944.gadā aviācijas uzlidojuma laikā Jelgavā (saglabājušies apmēram 150 darbi). Viņa mākslas darbi ir saņēmuši dažādus apbalvojumus gan Latvijas, gan pasaules mērogā.

Ogres novads lepojas, ka šis mākslinieks ir mūsu novadnieks un to arī popularizē. Pagājušā gada martā Ogres novada Kultūras centrs sadarbībā ar Ogres Vēstures un mākslas muzeju un Ogres Mākslas skolu organizēja Purvīša nedēļu “Ieelpo Purvīti Ogrē”, kad par godu māksliniekam notika dažādas izstādes, radošās darbnīcas un meistarklase, izglītojoši semināri un tikšanās. Savukārt 2018. gada septembrī, Pasaules talkas dienā, Taurupē, “Vecjaužos”, kur dzīvo Purvīša gars, ainavas un sajūtas par Latviju, notika talka – tika iekopta apkārtne, iztīrītas vecās klēts drupas, stādīti laimes kociņi – ābeles – no šī dārza koku sēklām.

Pilsētas dekorēšana tiks pabeigta šonedēļ. Savukārt dekorāciju novākšana notiks 24. aprīlī, lai ietērptos atkal jaunā rotā par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas svētkiem.